Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଏହି ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ କଇଁଛ ମୁଦି ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଆଖପାଖରେ ବି ଆସିବ ନାହିଁ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଜୀବନର ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ। ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଘରର ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ବଦଳାଇ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିପାରିବା। ଭାରତ ପରି ମଧ୍ୟ ଚାଇନାରେ ବହୁତ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରକୁ ମାନାଯାଏ। ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରକୁ ଫେଙ୍ଗ ଶୁଇ କୁହାଯାଏ। ଏହି ଫେଙ୍ଗ ଶୁଇ ଅନୁଯାୟୀ ଆପଣ କଇଁଛ ମୁଦି ପିନ୍ଧି ଆପଣ ନିଜର ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ଦୂର କରିପାରିବେ।

କଇଁଛର ମୁଦିକୁ ବିଭିନ୍ନ ରତ୍ନ ଏବଂ ଧାତୁରେ ନିର୍ମିତ କରି ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରେ। ଏହା ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧତା, ଧନ ଏବଂ ଶୁଭ ପରି ଜିନିଷ ଆଣିଥାଏ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ କୌଣସି ବିଳମ୍ବ ନକରି କଇଁଛ ମୁଦି ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ବିଶେଷ ଜିନିଷ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା।

ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଭିତରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ଅଭାବ ଥାଏ ତେବେ ସେ ଏହି କଇଁଛ ମୁଦି ପିନ୍ଧି ପାରିବେ। ଏହାକୁ ପିନ୍ଧିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କେବେବି ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ।

Google

କଇଁଛ ମୁଦି ପିନ୍ଧିବା ମଧ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଭିତରେ ଥିବା ନକାରାତ୍ମକତାକୁ ଦୂର କରିଥାଏ। ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଅତ୍ୟଧିକ ନକାରାତ୍ମକ ଭାବନ୍ତି ତେବେ ସେ ଏହି ମୁଦି ପିନ୍ଧିବା ଜରୁରୀ ହୋଇଥାଏ। ଏହା ତାଙ୍କର ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବ।

କଇଁଛକୁ ଶାନ୍ତି ପ୍ରେମୀ ଏବଂ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଧର୍ଯ୍ୟଶୀଳ ପ୍ରାଣୀ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ତେଣୁ ରିଙ୍ଗ ପିନ୍ଧିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ଏବଂ ଶାନ୍ତ ହୋଇଯାଏ। ତେଣୁ କ୍ରୋଧିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ରିଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ସର୍ବୋତ୍ତମ। ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଧର୍ଯ୍ୟର ଅଭାବ ରହିଛି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ।

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ତ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ କଇଁଛ ମୁଦି ପିନ୍ଧିବେ ଗୋଟିଏ ଜିନିଷର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ। ଏହି ମୁଦି ରୂପାରେ ତିଆରି ହେବା ଉଚିତ। ଏହି ଅନ୍ୟ ଧାତୁରେ ତିଆରି କଇଁଛ ମୁଦି ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ୱାରା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ମିଳେ ନାହିଁ।

କଇଁଛ ମୁଦିକୁ ସବୁବେଳେ ଆପଣ ସିଧା ହାତରେ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ। ଏହାକୁ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ବିପରୀତ ହାତରେ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।

କଇଁଛ ମୁଦି ସବୁବେଳେ ସିଧାସଳଖ ତର୍ଜନୀ ଆଙ୍ଗୁଠି ଏବଂ ହାତର ମଧ୍ୟମା ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

Google

କଇଁଛ ମୁଦି ପିନ୍ଧିବାବେଳେ ଏହାର ମୁହଁର ଦିଗକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ। କଇଁଛର ମୁହଁ ଏହାକୁ ପିନ୍ଧୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିର ଆଡକୁ ରହିବା ଉଚିତ। ଯଦି ଏହାର ମୁହଁ ବାହାରେ ରହିଥାଏ ତେବେ ଏହାର କୌଣସି ଲାଭ ହେବ ନାହିଁ।

କଇଁଛ ମୁଦି ଏହିପରି ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏହାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପଦ୍ଧତି ଅଛି। ଏହା ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଅର୍ଥାତ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପିନ୍ଧାଯାଏ। ଏହାକୁ ପିନ୍ଧିବା ପୂର୍ବରୁ ସ୍ନାନ କରନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ ମୁଦି ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଏବଂ କଞ୍ଚା କ୍ଷୀର ସହିତ ଧୂପ ପ୍ରଦୀପ ପରି ଦେଖାନ୍ତୁ। ଏସବୁ କରିବା ପରେ ଆପଣ ଏହାକୁ ପିନ୍ଧିପାରିବେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ନିଜ ଇଷ୍ଟ ଦେବଙ୍କ ନାମ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.