Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ସୂର୍ଯ୍ୟ ମୀନ ରାଶିରେ କରିବେ ପ୍ରବେଶ, ଏହି ପାଞ୍ଚ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କର ଚମକିବ ଭାଗ୍ୟ, ଚାରିଆଡୁ ମିଳିବ ଲାଭ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ, ସମସ୍ତ ଗ୍ରହ ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ ସେମାନଙ୍କର ଗତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି। ଯଦି କୌଣସି ଗ୍ରହ ନିଜର ରାଶିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ୧୨ଟି ରାଶିରେ କିଛି ନା କିଛି ପ୍ର-ଭାବ ନିଶ୍ଚିତ ପଡିଥାଏ। ଯେମିତି ରାଶିରେ ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଥାଏ, ସେହି ଅନୁସାରେ ଫଳ ମିଳିଥାଏ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରରେ, ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ରାଜା ସୂର୍ଯ୍ୟ ୧୪ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ମୀନ ରାଶିରେ ଗୋଚର କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅପରାହ୍ନ ୫:୫୫ରେ ଘ-ଟିବ ଏବଂ ଏହା ତାଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ସ୍ବାମୀତ୍ଵ ଥିବା ମୀନ ରାଶିରେ ଗୋଚର କରିବ। ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ସମସ୍ତ ୧୨ଟି ରାଶିରେ ଉଭୟ ଶୁଭ ଏବଂ ଅଶୁଭ ପ୍ର-ଭାବ ପଡ଼ିବ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହା ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ଉପରେ କିପରି ପ୍ର-ଭାବ ରହିବ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ରାଶିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ କେଉଁ ରାଶିମାନଙ୍କୁ ଲାଭ ମିଳିବ:-

ବୃଷ ରାଶି:-

ବୃଷ ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କ ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟର ଗୋଚର ଏକାଦଶ ଭାବରେ ରହିବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ମିଳିବ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଏହିପରି ଅନେକ ସମ୍ପର୍କ ଗଠନ ହେବ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ବୋଲି ପ୍ରମାଣତ ହେବ, ସେମାନଙ୍କୁ ଭବିଷ୍ୟତରେ ବହୁତ ଲାଭ ମିଳିପାରେ। ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅଟକି ରହିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସମା-ପ୍ତ ହେବ। ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ମଜ-ବୁତ ରହିବ। ରୋଜଗାର କରିବାର ମାଧ୍ୟମ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆ-ତ୍ମବି-ଶ୍ୱାସ ଦୃଢ ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ବହୁତ ଲାଭ ପାଇପାରନ୍ତି।

Google

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ମିଥୁନ ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କ ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦଶମ ଘରେ ହେବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ମିଳିବ। ପ୍ରେମ ଜୀ-ବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ସମୟ ଭଲ ରହିବ। ଜୀ-ବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମୟ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ। ପୂଜାପାଠରେ ଆପଣଙ୍କ ଅଧିକ ମନ ଲାଗିବ। ଭାଗ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଉନ୍ନତି ହାସଲ କରିବେ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଏହି ଲୋକଙ୍କ ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟର ଗୋଚର ନବମ ଭାବରେ ରହିବ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଜବରଦସ୍ତ ସୁଧାର ଆସିବ। ଧର୍ମ-କର୍ମ କାମରେ ରୁଚି ବଢିବ। ଆପଣ କୌଣସି ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳକୁ ଯାତ୍ରା କରିପାରନ୍ତି। ଜୀ-ବନରେ ସଫଳତାର ନୂଆ ଅବସର ମିଳିବ। ବ୍ୟବସାୟ ଭଲ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ପରିଶ୍ରମ ମୁତାବିକ ଫଳ ମିଳିବ। ଘରୋଇ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ ହେବ। ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ହସ-ଖୁସିରେ ସମୟ ବ୍ଯତୀତ କରିବେ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଏହି ଲୋକଙ୍କ ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଗୋଚର ଷଷ୍ଠ ଭାବରେ ରହିବ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୁଭ ପରିଣାମ ମିଳିବ। ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ଵାରା କରାଯାଉଥିବା ସମସ୍ତ ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ରହିବ। ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବଡ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ। ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିପାରେ। ବହୁତ ଲମ୍ବା ସମୟରୁ ଚାଲି ଆସୁଥିବା ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ। ଆପଣ ନିଜର ଶ-ତ୍ରୁକୁ ପ-ରାସ୍ତ କରିବେ। ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଶୁଭ ଫଳ ମିଳିବ।

ମକର ରାଶି:-

ମକର ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଗୋଚର ଷଷ୍ଠ ଭାବରେ ରହିବ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୁଭ ପରିଣାମ ମିଳିପାରେ। ବେତନରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଏହି ସମୟରେ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଆପଣ ନିଜର ବି-ରୋ-ଧୀଙ୍କୁ ପରା-ସ୍ତ କରିବେ। ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମ୍ବନ୍ଧ ରହିବେ। ଆପଣ ନିଜର ସାମ୍ନାରେ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧାକୁ ଦୃଢର ସହିତ ସାମ୍ନା କରିବେ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀଙ୍କ ମନ ପଢାରେ ଲାଗିବ। ଆପଣ ନିଜର ପରା-କ୍ରମ ବଳରେ କଠିନ ରୁ କଠିନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବେ। ଜୀ-ବନସାଥିଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମୟ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଖାଇବା-ପିଇବାରେ ରୁଚି ବଢିବ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବାକି ରାଶିରେ କେମିତି ରହିବ ସ୍ଥିତି:-

Google

ମେଷ ରାଶି:-

ଏହି ଲୋକଙ୍କ ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଗୋଚର ଦ୍ଵାଦଶ ଭାବରେ ରହିବ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆ-ତ୍ମବି-ଶ୍ଵାସରେ ହ୍ରାସ ଅନୁଭବ ହେବ। କାମକାର୍ଯ୍ୟରେ ଧ୍ୟାନ କେନ୍ଦ୍ରିତ କରିବା କଠିନ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମତା ଉପରେ ପ୍ର-ଭାବ ପଡିବ। ଶ-ତ୍ରୁ ପକ୍ଷ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଭାରି ରହିବେ, ସେଥିପାଇଁ ସମ୍ଭାଳି ରୁହନ୍ତୁ। କାରୋ-ବାରରେ କ୍ଷ-ତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ନି-ବେଶ ସମ୍ବନ୍ଧିତ କାମରେ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ। କୌଣସି ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାରେ ନିଜକୁ ରୋକନ୍ତୁ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଏହି ଲୋକଙ୍କ ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ଗୋଚର ଅଷ୍ଟମ ଭାବରେ ରହିବ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳାମିଶା ସଫଳତା ମିଳିବ। କାମରେ ଗତି ଧୀର ରହିବ। ଆତ୍ମବିଶ୍ଵାସରେ ହ୍ରାସ ଆସିପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ମନରେ କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ଲାଗିରହିବ। ଆପଣ ନିଜ ଉପରେ ନକ-ରାତ୍ମ-କ ବିଚା-ରକୁ ହାବି ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ଅଧିକ ହେବା କାରଣରୁ କାମକାର୍ଯ୍ୟରେ ଧ୍ୟାନ କେନ୍ଦ୍ରିତ ରହିବା କଠିନ ହେବ। ଆପଣ ନିଜର ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରି ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ଆପଣ ନିଜର ରାଗକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖନ୍ତୁ। ଜୀ-ବନସାଥୀଙ୍କର ସହଯୋଗ ମିଳିବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଏହି ଲୋକଙ୍କ ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଗୋଚର ସପ୍ତମ ଭାବରେ ରହିବ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀ-ବନରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇପାରେ। ସ୍ଵାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ତି-କ୍ତ ରହିବ। ପ୍ରେମ ଜୀ-ବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆପଣଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ, କେବଳ ସେତେବେଳେ ଯାଇ ଆପଣ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଭଲ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ। ଖର୍ଚ୍ଚର ହଠାତ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଆପଣ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଏହି ଲୋକଙ୍କ ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଗୋଚର ପଞ୍ଚମ ଭାବରେ ରହିବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ମଧ୍ୟମ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦୃଢ ଆ-ତ୍ମବି-ଶ୍ୱାସ ରଖନ୍ତୁ। ଧୈର୍ଯ୍ୟବାନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ବଡ଼ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଏବଂ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଉତ୍ତମ ସମନ୍ୱୟ ର-କ୍ଷା କରନ୍ତୁ। ସାମାଜିକ ପରିସର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ନିରା-ଶାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆପଣ ପିତାମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଏହି ଲୋକଙ୍କ ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଗୋଚର ଚତୁର୍ଥ ଭାବରେ ରହିବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରକାର ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ମାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୁର୍ବଳ ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ଚାହୁଁଥିବା ଲାଭ ପାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ନାହିଁ। କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଆପଣ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ଆପଣ ନିଅଜର ବାଣୀ ଏବଂ କ୍ରୋ-ଧକୁ ନିୟ-ନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ, ନଚେତ କାହା ସହିତ ଝ-ଗଡା ହୋଇପାରେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଭଲ ନୁହେଁ। ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ତି-କ୍ତତା ରହିବ।

Google

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଏହି ଲୋକଙ୍କ ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ଗୋଚର ଦ୍ଵିତୀୟ ଭାବରେ ରହିବ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳାମିଶା ଫଳ ମିଳିବ। ଘରେ କୌଣସି ସଦସ୍ୟ କିମ୍ବା ମିତ୍ରଙ୍କ ସହ ଝ-ଗଡା ହୋଇପାରେ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ। ବ୍ୟବସାୟର ସ୍ଥିତି ସାମାନ୍ୟ ରହିବ। ଆପଣ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ମାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ସେଥିପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ। ଆମଦାନୀ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ନିୟ-ନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ। ବି-ଷମ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଧୈର୍ଯ୍ୟ ରଖନ୍ତୁ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ଗୋଚର ପ୍ରଥମ ଭାବରେ ରହିବ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ପପ୍ରଭାବ ପଡିବ। ମୁଣ୍ଡ ବ୍ୟଥା, ଥଣ୍ଡା ଓ କାଶ ପରି ସମସ୍ଯା ଉତ୍ପନ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଅଧିକ ରହିବ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଶାରୀରିକ ଥକା ଓ କମଜୋରି ଅନୁଭବ ହେବ। କାମରେ ମନ ଲାଗିବା ବହୁତ କଠିନ ରହିବ। ଶ-ତ୍ରୁ ପକ୍ଷ ଆପଣଙ୍କ ଛବିକୁ ଖରାପ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ, ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ସ-ତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ। କୌଣସି ମହତ୍ବପୂର୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ତରବରରେ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଅନ୍ଯଥା କ୍ଷ-ତି ସହିବାକୁ ପଡିବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ନିଜ ଇଷ୍ଟ ଦେବଙ୍କ ନାମ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.