Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

୧୦୦ ବର୍ଷ ପରେ ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ବି-ରଳ ସଂକେତ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସମସ୍ତ ୧୨ଟି ରାଶିର ଜାତକ ଉପରେ ଏହାର ଶୁଭ ଏବଂ ଅଶୁଭ ପ୍ର-ଭାବ ଜାଣନ୍ତୁ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଗ୍ରହ ନକ୍ଷତ୍ରଗୁଡ଼ିକର କ୍ରମାଗତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡରେ ଅନେକ ବି-ରଳ ସମକକ୍ଷ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି ଯାହାକି ସମସ୍ତ ୧୨ଟି ରାଶିର ଜାତକ ଉପରେ କିଛି ପ୍ର-ଭାବ ପକାଇବ। ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରାୟ ୧୦୦ ବର୍ଷ ପରେ ଏହି ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ଶୁଭ ମହତ୍ତ୍ୱ ଘଟୁଛି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମହାଶିବରାତ୍ରୀ ପର୍ବର ଗୁରୁତ୍ୱ ଆହୁରି ବଢି ଯାଇଛି। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ଶ୍ରାବଣ ଧନିଷ୍ଠା ନକ୍ଷତ୍ରଙ୍କ ସହିତ ଶିବ ଯୋଗ ଏବଂ ସିଦ୍ଧ ଯୋଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ବିରଳ ସଂକେତ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସମସ୍ତ ୧୨ଟିରାଶିର ଜାତକ ଉପରେ କିଛି ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ।ଜୀ-ବନରେ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ କିଏ ପାଇବ ଏବଂ କାହାକୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ।ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆପଣଙ୍କର ରାଶି ଉପରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ବିଷୟରେ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ରାଶିର ଜାତକଙ୍କ ଉପରେ ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ବୃଷ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ବି-ରଳ ସଂଯୋଗ ଲାଭଦାୟକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବ। ପାରିବାରିକ ଅସୁବିଧା ସମାପ୍ତ ହେବ। ଘରେ ବୟସ୍କମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ହେବ।ରୋଜଗାର ମାଧ୍ୟମରେ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ। ଆପଣଙ୍କ ଜୀ-ବନରେ ସକ-ରାତ୍ମ-କ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।ଘରର ସୁଖ ସୁବିଧା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ବିନିଯୋଗ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇପାରେ ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ବିପୁଳ ଲାଭ ଦେବ। ପିଲାମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ସମସ୍ତ ଚିନ୍ତା ଶେଷ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭଜନକ ଚୁକ୍ତି ହୋଇପାରେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ମିଥୁନ ରାଶିର ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ଦୁ-ର୍ଲଭ ସଂଯୋଗ ଯୋଗୁ ବ୍ୟବସାୟରେ ଗତି ଲାଭ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଯାହା ଲାଭ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ରାସ୍ତା ଖୋଲିପାରେ। ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ମଜବୁତ ରହିବ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିରନ୍ତର ଅଗ୍ରଗତି ହାସଲ କରିବେ। ବଡ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ।ଆପଣ ନିଜର ଗୁ-ପ୍ତ ଶ-ତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ପ-ରାସ୍ତ କରିବେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କର ମନ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଲାଗିବ। କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କର ଲାଭ ବଢ଼ିପାରେ।ଆପଣଙ୍କର ମନ ଶାନ୍ତ ରହିବ। ପାରିବାରିକ ଜୀ-ବନରେ ସୁଖ ବନି ରହିବ।

Google

ତୁଳା ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ବି-ରଳ ସଂଯୋଗର ଭଲ ପ୍ରଭାବ ରହିବ। ଆପଣ ନିଜର ବୁଦ୍ଧିମାନିରେ ଆପଣ କଠିନ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିପାରିବେ। ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି ସହିତ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଗୁ-ପ୍ତ ଶ-ତ୍ରୁମାନେ ଆପଣଙ୍କର କ୍ଷ-ତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ସଫଳ ହେବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ ନାହିଁ। ଛାତ୍ରମାନେ କ୍ୟାରିୟର ସହିତ ଜ-ଡିତ କୌଣସି ଭଲ ଖବର ପାଇପାରନ୍ତି।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମହାଶିବରାତ୍ରୀର ବି-ରଳ ସଂଯୋଗ ଯୋଗୁ କୌଣସି ଅଟକି ରହିଥିବା ଧନ ଫେ-ରସ୍ତ ପାଇପାରିବେ। ଆପଣ ନିଜର କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ସଠିକ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ଘରର ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ ହେବ। ପିଲାମାନଙ୍କର ଅଗ୍ରଗତିର ଖୁସି ଖବର ମିଳିପାରେ। ବ୍ୟବସାୟରେ କ୍ରମା-ଗତ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହାସଲ ହେବ। ଆ-ତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଶିଖରରେ ରହିବ। ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ୱ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଭଲ ବ୍ୟବହାରକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ। ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଲୋକଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିପାରେ।

ମକର ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମହା ଶିବରାତ୍ରିରେ ବି-ରଳ ସଂଯୋଗ ଯୋଗୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବହୁ ଲାଭ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଟେଲି ଯୋଗାଯୋଗ ମାଧ୍ୟମରେ ଭଲ ଖବର ମିଳିପାରେ।ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ଖୁସିରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ। ଯଦି କୌଣସି ପୁରୁଣା ବି-ତର୍କ ଚାଲିଛି ତେବେ ଏହାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ବହୁତ ଲାଭ ହେବ। ଆପଣ କୌଣସି ଲାଭଜନକ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ପରସ୍ପରକୁ ସଠିକ ଭାବରେ ବୁଝିବେ। ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କର ମନ ଧର୍ମ କର୍ମରେ ଲାଗିବ।ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ ସାଥ ଦେବ। ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ବି-ରଳ ସଂଯୋଗ ଯୋଗୁ ଚାକିରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବଡ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ଉତ୍ତମ ସମନ୍ୱୟ ରହିବ। ହଠାତ ଲାଭର ସୁଯୋଗ ପାଖେଇ ଆସିପାରେ। ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ମଜବୁତ ରହିବ। ଋଣ ଦିଆଯାଇଥିବା ଟଙ୍କା ଫେ-ରସ୍ତ ହେବ। ଯାନର ସୁଖ ମିଳିପାରେ। ଘର ନିର୍ମାଣ କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ ହେବ। ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ସହିତ ଆପଣ କ୍ୟାରିୟରରେ କ୍ରମା-ଗତ ଭାବରେ ଉନ୍ନତି କରିବେ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଅନ୍ୟ ରାଶି ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି କିପରି ରହିବ।

Google

ମେଷ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବି-ରଳ ସଂଯୋଗର ମିଶ୍ରିତ ପ୍ର-ଭାବ ପକାଇବାକୁ ଯାଉଛି। ବହୁ ସଂ-ଘର୍ଷ ପରେ ଆପଣ କାମରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟାରୁ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ଆରାମ ମିଳିପାରେ। ଧୀରେ ଧୀରେ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିବ। ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ଚେକ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ କିଛି କଥାକୁ ନେଇ ଅଲଗା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ପରି ମନେହେଉଛି। ଆପଣଙ୍କର କ୍ରୋ-ଧ ଏବଂ କଥାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ବ୍ୟବସାୟ ସୁରୁଖୁରୁରେ ଚାଲିବ। କୌଣସି ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଗାଡି ଚଲାଇବା ସମୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ ନଚେତ ଆ-ଘା-ତ କିମ୍ବା ଦୁର୍ଘ-ଟଣାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

କର୍କଟ ରାଶି:-

କର୍କଟ ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ଦେଖାଯିବେ। ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କଠାରୁ ଅଧିକ ଚିନ୍ତା ହେବ। ନକା-ରା-ତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ। ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଚିନ୍ତାଧାରା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ଯାହା ଉପରେ ଆପଣ ବହୁତ ଅସହଜ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଆପଣ ନୂତନ ଲୋକଙ୍କୁ ବନ୍ଧୁ କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଅପରିଚିତ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଅଧିକ ଭରସା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଆୟ ଅନୁଯାୟୀ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟ-ନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଅନ୍ୟଥା ଆର୍ଥିକ ସ-ଙ୍କଟ ହୋଇପାରେ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଉତ୍ଥାନ ପତନରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବେ। ଅଳସୁଆ ଶରୀରରେ ଅଧିକ ହେବ ଯେଉଁ କାରଣରୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟର ପରିସ୍ଥିତି ଭଲ ନୁହେଁ କାରଣ ଆପଣ କ୍ଷ-ତିର ଶି-କାର ହେବେ ତେଣୁ ଆପଣ ସ-ତର୍କ ହେବା ଉଚିତ। ଆବଶ୍ୟକ ଯୋଜନାଗୁଡିକ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ହଠାତ ଯୋଗାଯୋଗ ହୋଇପାରେ। ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ପାରିବାରିକ ଜୀ-ବନ ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଉତ୍ତମ ସମନ୍ୱୟ ର-କ୍ଷା କରନ୍ତୁ। କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପିତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଏହି ରାଶି ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସମୟ ବହୁତ ବ୍ୟସ୍ତତା ଭରା ରହିବ। ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟର ଭାର ଅଧିକ ଥିବାରୁ ଶାରୀରିକ ଥକ୍କା ଅନୁଭବ କରିବେ। ଅଧସ୍ତନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି।ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ତେଣୁ କୌଣସି କଥାକୁ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ। ଭଗବାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଭକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଶାନ୍ତ କରିବ।

Google

ବିଛା ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ବି-ରଳ ସଂଯୋଗର ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। କାର୍ଯ୍ୟ, ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଟିକିଏ ଅଧିକ ଟେନସନ ହୋଇପାରେ ଯାହାକୁ ନେଇ ଆପଣ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ। ଯେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଉଛି ତାହା ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଜନା ଅନୁସାରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ଆପଣ ଏଥିରୁ ଭଲ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ।ମାତା ପିତାଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ ସହଯୋଗ ପାଇବେ। ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ନିରା-ଶାର ମେଘ ରହିବ। ନକା-ରାତ୍ମ-କ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତମ ସମନ୍ୱୟ ର-କ୍ଷା କରନ୍ତୁ। ପ୍ରେମିକ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟି ପାରନ୍ତି।

ମୀନ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଥିବା ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟମ ଫଳ ପାଇବେ। ପ୍ରଗତି ପଥରେ କିଛି ବାଧା ଉପୁଜିପାରେ। ଆପଣଙ୍କର ଭକ୍ତି ଭଗବାନଙ୍କ ପ୍ରତି ମନର ଅଧିକ ରହିବ। ଗୁ-ପ୍ତ ଶ-ତ୍ରୁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷ-ତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି ତେଣୁ ସ-ତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ। କୌଣସି ପ୍ରକାରର ବି-ତର୍କକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଘରର କୌଣସି ବୃଦ୍ଧ ବୟସ୍କଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ ଯାହାକୁ ନେଇ ଆପଣ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ।କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପର୍କରେ କାହାଠାରୁ ଅଧିକ ଆଶା ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ।ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ନିଜକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ନିଜ ଇଷ୍ଟ ଦେବଙ୍କ ନାମ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.