Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଭାଗ୍ୟର ବଳରେ ଯଦି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ହିଁ ଏହି ୬ଟି ଉପାୟ କରନ୍ତୁ, ଆପଣ ଦାରିଦ୍ର୍ୟର ଚେହେରା କେବେ ଦେଖିବେ ନାହିଁ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଭାଗ୍ୟର ଭରସାରେ ଅନେକ ଲୋକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତେ ଏଥିରେ ସଫଳ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ। ସେମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ସମୟରେ କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ସତେ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ପାଇଁ କିଛି ସହଜ କୌଶଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ।

Google

୧- ଡାଲଚିନି ପାଉଡର ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହା ଉପରେ ଘଣ୍ଟାର ଗତି ଦିଗକୁ ଅଗ୍ରବତୀକୁ ଘୂର୍ଣ୍ଣନ କରନ୍ତୁ। ଏହି ସମୟରେ ନିଜ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ କାମନା କରନ୍ତୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଡାଲଚିନି ପାଉଡ଼ର ତେଜରୀ କିମ୍ବା ଆଲମାରୀରେ ରଖି ଟଙ୍କା ଉପରେ ଛିଞ୍ଚନ କରିଦିଅନ୍ତୁ। ଅବଶିଷ୍ଟ ଡାଲଚିନି ପାଉଡରକୁ ମନ୍ଦିରରେ ରଖନ୍ତୁ। ପ୍ରତି ଦୁଇରୁ ତିନିଥର ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ପୁନରାବୃତ୍ତି କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ସମସ୍ୟା ହେବ ନାହିଁ।

Google

୨- ପୂର୍ବରୁ ଜମା ହୋଇଥିବା ପୁଞ୍ଜି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ଗୋଟିଏ ଝାଡୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ। ତା ସହିତ କନକଧରା ସ୍ତୋତ୍ର ପାଠ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତୁ। ତତକ୍ଷଣାତ ଅଶୋକ ଗଛର ମୂଳ ଭାଙ୍ଗି ଏହାକୁ ଗଙ୍ଗା ପାଣିରେ ପବିତ୍ର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜର ଧନ ରଖୁଥିବା ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କର ଜମା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

Google

୩- ଏକ ମାଟି ପାତ୍ରରେ ଗୋଟା ଶୁଖିଲା ଧଣିଆ ଏବଂ ୨୧ ଟଙ୍କା ମୁଦ୍ରା ରଖନ୍ତୁ। ଏବେ ମାଟି ଏବଂ ଧଣିଆକୁ ହାଲକା ହାତରେ ମିଶାନ୍ତୁ। ଏଥିରେ କିଛି ପାଣି ମିଶାନ୍ତୁ। ଏହି ପାତ୍ରକୁ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ। ପ୍ରତିଦିନ ଏଥିରେ କିଛି ପାଣି ମିଶାନ୍ତୁ। ଯେତେବେଳେ ଧଣିଆ ବାହାରକୁ ଆସେ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ । ଏଥିରେ ଥିବା ମୁଦ୍ରାଗୁଡ଼ିକୁ ନାଲି କପଡ଼ାରେ ବାନ୍ଧି ଘର କିମ୍ବା ଅଫିସରେ ଟାଙ୍ଗିବା ଉଚିତ। ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଟଙ୍କା ଆସିବା ବନ୍ଦ କରିବ ନାହିଁ। ଏହି ଉପାୟ ଶୁକ୍ଳ ପକ୍ଷ ମଙ୍ଗଳବାର କିମ୍ବା ଗୁରୁବାର ଦିନ କରନ୍ତୁ।

Google

୪- ସକାଳେ ଉଠିବା ପୂର୍ବରୁ ପାଦକୁ ସିଧା ଧରତୀ ଉପରେ ରଖନ୍ତୁ। ସ୍ନାନ କରିବା ପରେ କ୍ଷୀର ଜଳରେ ମିଶ୍ରିତ ତୁଳସୀ ଗଛରେ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସୋରିଷ ତେଲରେ ଅବିଭକ୍ତ ଲବଙ୍ଗ ମିଶାଇ ଏହାକୁ ଏକ ନିଛାଟିଆ ସ୍ଥାନରେ ପୋଡି ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହା ଶୀଘ୍ର ଆପଣଙ୍କର ଧନ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବ।

Google

୫- ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ସୁଧାରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ୬ଶନିବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୂଅ କିମ୍ବା ପୋଖରୀରୁ ପାଣି ଆଣନ୍ତୁ ଏବଂ କ୍ରମାଗତ ଅଶ୍ୱତ୍ଥ ଗଛ ମୂଳରେ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। ଏହା କରିବାବେଳେ ପଛକୁ ଚାହିଁବେ ନାହିଁ। ଏହା ସହିତ ଅମାବାସ୍ୟାରେ କୌଣସି ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କୁ ଭୋଜନ କରାନ୍ତୁ।ଆପଣ ଋଣରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ ଏବଂ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

୬- କୃଷ୍ଣ ପକ୍ଷର ପ୍ରଥମ ଶନିବାର ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରରେ ସୋରିଷ ତେଲର ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ। ଯଦି ଦୀପ ଲିଭିଯାଏ ଏବଂ ତେଲ ରହିଯାଏ ତେବେ ଏହାକୁ ଅଶ୍ୱତ୍ଥ ଗଛରେ ଅର୍ପଣ କରିଦିଅନ୍ତୁ। ଏହାକୁ ଆପଣ ଆସନ୍ତା

Google

୭ ଶନିବାର ସୁଦ୍ଧା କରନ୍ତୁ। ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହେବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ହଳଦିଆ କପଡ଼ାରେ କସ୍ତୁରୀ ଗୁଡ଼ାଇ ତେଜରିରେ ରଖିବା ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ” ଜୟ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ” ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ମାତାଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.