Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

୯ ଫେବୃୟାରୀକୁ ହେବ ସାତଟି ନକ୍ଷତ୍ରର ମିଳନ, ବଦଳିବ ଧରତ୍ରିର ଚଳନ, ହେବ ବଡ଼ ପରି-ବର୍ତ୍ତନ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

୯ ଫେବୃୟାରୀକୁ ଗଗନରେ ୭ ଟି ନକ୍ଷତ୍ରର ମିଳନ ମକର ରାଶିରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଯାହା ବିଶ୍ଵରେ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଏବଂ ଦୂରଗାମୀ ପ୍ର-ଭାବ ଆସିବ। ଏହିଦିନ ମକର ରାଶି ପୂର୍ବରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ , ବୁଧ, ଗୁରୁ, ଶୁକ୍ର, ଶନି ତଥା ପ୍ଲୁଟ ଗ୍ରହ ବିରାଜମାନ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ହୋଇଯିବା ଦ୍ଵାରା ୭ ଟି ଗ୍ରହର ଅଦ୍ଭୁତ ସଙ୍ଗମ ହୋଇଯିବ।

୯ ଫେବୃୟାରୀକୁ ଗଗନରେ ୭ ଟି ନକ୍ଷତ୍ରର ମିଳନ ମକର ରାଶିରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଯାହା ବିଶ୍ଵରେ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଏବଂ ଦୂରଗାମୀ ପ୍ର-ଭାବ ଆସିବ। ଏହିଦିନ ମକର ରାଶି ପୂର୍ବରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ , ବୁଧ, ଗୁରୁ, ଶୁକ୍ର, ଶନି ତଥା ପ୍ଲୁଟ ଗ୍ରହ ବିରାଜମାନ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ହୋଇଯିବା ଦ୍ଵାରା ୭ ଟି ଗ୍ରହର ଅଦ୍ଭୁତ ସଙ୍ଗମ ହୋଇଯିବ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଅନେକ ଗ୍ରନ୍ଥ ଅନୁସାରେ ଯେତେବେଳେ ୫ ରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରହ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବିଶ୍ଵରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି|

Google

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଇତିହାସରେ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ଫଳିତ ହେବାର ଦେଖାଯାଏ, ଜାଗର ଦୂରଗାମୀ ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। ଏବେ ଆମେ ଇତିହାସର ବହୁତ ପୁରୁଣା ତଥ୍ୟ ଉପରକୁ ଯିବା ବଦଳରେ ୫୯ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ୪ ଫେବୃୟାରୀ ୧୯୬୨ ରେ ବନିଲା ଅଷ୍ଟଗ୍ରହୀ ଯୋଗର ଚର୍ଚ୍ଚା କରିବାକୁ ଗଲେ ଏହି ଅବଧିରେ ଭାରତ ନୁହେଁ ବିଶ୍ଵର ଅନେକ ଦେଶରେ ଉଥଳ ପୁଥଳ ହୋଇଛି। ଭାରତରେ ଗ୍ରହ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଅନେକ ଯଜ୍ଞ ଅନୁଷ୍ଠାନ କରା ଯାଇଛି। ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସଂଯୋଗ କାରଣରୁ ଯୁ-ଦ୍ଧର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି ବୋଲି ଜ୍ୟୋତିଷ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ମାନଙ୍କର ମତ। ଏହି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ୨୦ ଅକ୍ଟୋବର ୧୯୬୨ କୁ ସତ ହୋଇଗଲା,ଯେବେ ଚୀନ ଭାରତ ଉପରେ ହମଲା କରିଦେଲା ଏବଂ ଆମକୁ ବହୁତ କ୍ଷ-ତି ସହିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା।

ଏହିସବୁ ମକର ରାଶିରେ ୮ ଟି ଗ୍ରହର ସଂଯୋଗ ହେବା କାରଣରୁ ହୋଇଛି। ତତ୍କାଳୀନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁଙ୍କ ରାଶି ମଧ୍ୟ ମକର ଅଟେ, ତାଙ୍କର ପ୍ରତିଷ୍ଠାରେ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିଲା। ହମ-ଲା ପୂର୍ବରୁ କୁହାଯାଇଥିଲା କି ଏଭଳି ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସଂଯୋଗର ଦୂରଗାମୀ ପରିଣାମ ହୋଇଥାଏ ଯାହା ଅନେକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଥାଏ। ତେବେ ୧୯୬୨ ରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚୀନ ଭାରତର ସ୍ଥାୟୀ ଶ-ତ୍ରୁ ବନି ଗଲା ଏବଂ ସର୍ବଦା ଶ-ତ୍ରୁ ହୋଇ ରହିଲା। ଭାରତକୁ ଛାଡି ଦେଲେ ଋଷ, କ୍ୟୁବା ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ହେଲା ଏବଂ ବିଶ୍ଵର ରାଜନୀତିରେ ଧୃବୀକରଣ ହେଲା। ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କେନେଡିଙ୍କ ନି-ର୍ମ-ମ ଭାବରେ ହ-ତ୍ୟା କରି ଦିଆଗଲା।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ରେ ଯେତେବେଳେ ୧୯୭୯ ରେ ସିଂହ ରାଶିରେ ୫ ଟି ଗ୍ରହ ଆସିଲା, ସେତେବେଳେ ମନେ ଥିବ ଯେ ପଞ୍ଜାବରେ ଦୁଇଟି ସମ୍ପ୍ର-ଦାୟ ମଧ୍ୟରେ ଖୁ-ନୀ ଲୋକଙ୍କ ପରେ ଉ-ଗ୍ରବା-ଦ ବୃଦ୍ଧି ହେବାକୁ ଲାଗିଲା। ଏହି କାଳଖଣ୍ଡରେ ମୁସ-ଲିମ ଦେଶ ଗୁଡିକ ରେ ଉଥଳ ପୁଥଳ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଯେଉଁଥର ଗୋଟେ ରାଶିରେ ଗୋଟେ ବା ୫ ରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରହ ଆସିବ ଏବଂ ଦୂରଗାମୀ ପରିଣାମ ସାରା ଦୁନିଆ କୁ ଭୋ-ଗିବା ପାଇଁ ପଡ଼ିବ।

Google

ଏହି ପ୍ରକାରରେ ୨୬ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୯ କୁ ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗ ସହିତ ଧନ ରାଶିରେ ୫ ଟି ଗ୍ରହ ଆସିବା ଦ୍ବାରା କୋରୋନା ମହାମାରୀର ଜନ୍ମ ହେଲା ଯାହାକୁ ଆସୁଥିବା ସମୟରେ ମନେ ରଖାଯିବ। ଏହାଦ୍ବାରା ସାରା ବିଶ୍ଵରେ ଆର୍ଥିକ ମାନ୍ଦବସ୍ଥା , ଜୀବନଶୈଳୀର ପରିବର୍ତନ ହୋଇଗଲା। ଲୋକମାନଙ୍କର ଚଳନିରେ ପରିବର୍ତନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା। କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ଟ୍ରାକ୍ଟରରେ ଆନ୍ଦୋଳନ , ନୂଆ ଆନ୍ଦୋଳନ, ନୂତନ ଶବ୍ଦାବଳୀର ଜନ୍ମ । ଅନେକ ସନ୍ଦର୍ଭ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା। ଗୋଟେ ବା ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଜନଜୀବନ ଅନେକ ପ୍ରଭା-ବିତ ହେଲା।

ସପ୍ତଗ୍ରହୀ ଯୋଗ ଦ୍ୱାରା ଦେଶ ଉପରେ ପ୍ର-ଭାବ –

୨୦୨୧ ରେ ସପ୍ତଗ୍ରହୀ ଯୋଗ କାରଣରୁ ଭାରତ ଏବଂ ବିଶ୍ଵ କୁ କଣ କଣ ଦେଖିବାକୁ ପଡ଼ିଲା। ଏହା ଯ୍ୟୋତିଶୀୟ ଗଣନା ଅନୁସାରେ ଖାସ୍ କଥା ଅଟେ। ଏହାର ପ୍ର-ଭାବ ବିଶ୍ଵ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶରେ ଜନାକ୍ରୋସ ଏବଂ ଜନ ଆ-ନ୍ଦୋ-ଳନରେ ବୃ-ଦ୍ଧି ହେବ। ଯେବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶନି ଏବଂ ଗୁରୁ ର ସଂଯୋଗ ରହିବ ଏବଂ ଜନତା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶରେ ନିଜ ନିଜ ସରକାର ସହିତ ଯୁ-ଦ୍ଧ ଆଡ଼କୁ ଅଗ୍ରସର ହେବେ। ଆମେରିକା, ଫ୍ରାନ୍ସ , ଇଯରାୟେଲ, ହଲାଣ୍ଡ , ଦକ୍ଷିଣ ଆମେରିକା, ପାକିସ୍ତାନ ଭଳି ଦେଶରେ ଜନତା ସଡ଼କ ଉପରକୁ ବାହାରିଲେ। ଭାରତର ସ୍ଥିତି ଅତି ଗମ୍ଭୀର ହୋଇଥିଲା।

ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନରେ ହିଂ-ସା, ସାଂପ୍ର-ଦା-ୟିକ ଦ-ଙ୍ଗା , ଧା-ର୍ମିକ ଉନ୍ମାଦ, ପ୍ରାକୃତିକ ବିପ-ର୍ଯ୍ୟୟ , ବଡ଼ ଭୂକମ୍ପ, ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ, ବଡ଼ ଭୂକମ୍ପ, ସ୍କେଣ୍ଡେଲ ଆଦି ବିବାଦ ଆସିବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ଅଣଦେଖା କରି ହେବ ନାହିଁ। ୭ ଟି ଗ୍ରହର ନିଜର ଏକ ପ୍ରଭାବ ରହିଛି। ସେହି ଅନୁସାରେ ଏହାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ରୂପ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ।

Google

ଖଣିଜ ତଥା ଜମିରେ ଉଠୁଥିବା ବସ୍ତୁ ତ ଦାମ ବଢିବ, ସୁନା, ରୂପା, ଖଣିଜ ଆଦିର ମୂଲ୍ୟରେ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଯୋଗ ରହିଛି। କୃଷକ ମାନଙ୍କୁ ଲାଭ ମିଳିବ। କୃଷି ଉତ୍ପାଦନ ଉତ୍ତମ ରହିବ। ସରକାର ଐତିହାସିକ ବା କଠୋର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସରକାର ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହେବ। ସରକାରୀ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଭୁଲ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପାରେ। ଭାରତ ସହିତ ଅନେକ ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କର କ୍ରିୟାକଳାପ ଉପରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ ।

ଏପ୍ରିଲ ୬ ୨୦୨୧ ପରେ ଯେତେବେଳେ ଗୁରୁ ଏବଂ ଶନି ଅଲଗା ହେବେ , ସେତେବଳକୁ ବର୍ତ୍ତମାନର ଆ;ନ୍ଦୋ-ଳନରେ ପରିବର୍ତନ ଆସିବ। ଶନି ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୨ ରେ ମକର ରାଶିରେ ରହିବେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆ-ନ୍ଦୋ-ଳନ ସମାପ୍ତ ହେବ। ସେୟାର ମାର୍କେଟରେ ବାରମ୍ବାର କ୍ରାସ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ସୁନା କିଣିବା ପାଇଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁ-ଯୋଗ ରହିଛି।

ମକର ରାଶିରେ ମୋଦିଙ୍କ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ତୃତୀୟ , ପରାକ୍ରମ ଭାବରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିବା ଯୋଗୁଁ ରାଜନୀତିରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଅବବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାର ଯୋଗ ରହିଛି।ଭାରତରେ ସ୍ଥିତି ଖରା-ପ ରହିପାରେ। ନୂଆ ସଂବଦ ୨୦୭୮ ୧୩ ଏପ୍ରିଲକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଅଛି। ଯେଉଁଥିରେ ରାଜା ଏବଂ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦୁଇଟି ରହିଛି। କମ୍ୟୁନିକେସନ କ୍ଷେତ୍ରରେ କ୍ରାନ୍ତି ଆସିବ। ସଫ୍ଟୱାୟାର , ସୂଚନା କ୍ଷେତ୍ରରେ, ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ କ୍ଷେତ୍ର, ବିଜ୍ଞାନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତ୍ୟସିତ ତଥା ଅଦ୍ଭୁତ ଲାଭ ମିଳିବାର ଯୋଗ ରହିଛି। ଆର୍ଥିକ ରୂପରେ ପ୍ରଗତି ହେବ।

କୋରୋନା ଭ୍ୟାକ୍ସିନ କାରଣରୁ ଭାରତର ଶାଖା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି। ଅଧିକାଂଶ ଦେଶରେ ଭାରତର ଯୋଗର ପ୍ରଭା-ବ ହେବ। ଭାରତୀୟ ମୂଳର ନାଗରିକ ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ ସରକାରୀ ପଦ ଉପରେ ବିରାଜମାନ ହେବ। ଆମେରିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସାରିଛି। ସେହି ଦିନ ଦୂର ନାହିଁ , ଯେବେ କାନାଡାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାରତୀୟ ବନିବ। ଭାରତରେ ବିଶ୍ଵ ଗୁରୁ ବନିବାର ଅଗ୍ରସରରେ ଅନେକ ଦେଶ ଭାରତକୁ ନିଜର ମାର୍ଗଦର୍ଶକ ମାନୁଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆନୁଆ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *