Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ବୁଧ ଏବେ ଆସୁଛନ୍ତି କୁମ୍ଭ ରାଶିକୁ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହା ରାଶି ମାନଙ୍କ ଉପରେ କି ପ୍ରଭାବ ପକେଇବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ବୈଦିକ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ କୌଣସି ଘଟଣାର ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରର ମୂଳ ଆଧାର ସମସ୍ତ ନଅଟି ଗ୍ରହର ଚଳନ,ସ୍ୱଭାବ ଏବଂ ପ୍ରଭାବ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଥାଏ। ସମସ୍ତ ନଅଟି ଗ୍ରହ ଅଲଗା ଅଲଗା ଜାତକଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବୁଧ ଗ୍ରହ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବୁଧ ଏକ ନିରପେକ୍ଷ ଗ୍ରହ ଭାବରେ ପରିଗଣିତ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବୁଧ ଗ୍ରହକୁ ବକ୍ତବ୍ୟର କାରକ ଗ୍ରହ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଯେଉଁମାନଙ୍କର କୁଣ୍ଡଳିରେ ବୁଧ ଦୁର୍ବଳ ଥାଏ। ସେମାନେ ସ୍ୱଭାବରେ ବହୁତ ସଂକୁଚିତ ଅଟନ୍ତି। ସେମାନେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ନିଜର ମତ ରଖିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି। ସେମାନେ ପ୍ରାୟତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ସହିତ କଟୁ ଶବ୍ଦ କୁହନ୍ତି ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାୟତଃ ଖରାପ ହୋଇଥାଏ।

ବୁଧ ଗ୍ରହର କଥା, ବୁଦ୍ଧି, ଯୁକ୍ତି – ତର୍କ ଏବଂ ବନ୍ଧୁଙ୍କର କାରକ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଶୁକ୍ର ବୁଧ ଗ୍ରହର ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଗ୍ରହ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଚନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ଏହାର ଶତ୍ରୁ ଗ୍ରହ ଅଟନ୍ତି। ଯେଉଁ ଜାତକଙ୍କର ଜନ୍ମ କୁଣ୍ଡଳିରେ ବୁଧ ଗ୍ରହର ପାଖ ଘରେ ଥିବ ସେମାନେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଏବଂ ପ୍ରକୃତିର ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ ଏବଂ ଦକ୍ଷ ବକ୍ତା ହୋଇଥିବେ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବୁଧ ଗ୍ରହ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପରି ଏକ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳଶ୍ୱରୀୟ ପିତାମ୍ବରଧାରୀ, ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଳଙ୍କାରରେ ସଜାଯାଇଛି, ଅର୍ଥନୀତିରେ ଜ୍ଞାନବାନ, ବୁଦ୍ଧିରେ ସମୃଦ୍ଧ ଏବଂ ମଧୁର ବାଣୀ ସହିତ ମହାନ ଗଣିତଜ୍ଞ ମାନାଯାଇଛି। ମିଥୁନ ଏବଂ କନ୍ୟା ରାଶି ସ୍ୱାମୀ ବୁଧ,ମୀନ ରାଶିର ନୀଚରାଶିଗତ ତଥା କନ୍ୟା ଉଚ୍ଚରାଶିଗତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ସୂର୍ଯ୍ୟଦେବଙ୍କ ସହ ଏମାନଙ୍କର ଯୋଗ ହେତୁ ବୁଦ୍ଧଦିତ୍ୟ ଯୋଗ ଗଠନ ହୋଇଥାଏ।

୨୫ ଜାନୁୟାରୀରୁ ବୁଧ କୁମ୍ଭ ରାଶିକୁ କରିବେ ଯାତ୍ରା। ବୁଧ ମକର ରାଶିର ଯାତ୍ରା ଶେଷ କରି ଜାନୁୟାରୀ ୨୫ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ୪.୫୩ ରେ କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି। ବୁଧ ଗ୍ରହର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯୋଗୁ ୧୨ ଟି ରାଶିର ଜାତକଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ।

ମେଷ ରାଶି:-

ବୁଧଙ୍କର ଚଳନ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ଫଳ ଦେବ ବୋଲି ସିଦ୍ଧ ହେବ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ବୁଧ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିବ। କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟରେ ଉନ୍ନତି ହେବ।

Google

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମଜବୁତ ରହିବ। ପରାକ୍ରମର ବୃଦ୍ଧି ହେବ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଅନେକ ପ୍ରକାରର ପରୀକ୍ଷାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟର ଆରମ୍ଭ ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ରହିବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ଆସିବ। କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ ସମୟରେ ଶେଷ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ବୁଧ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ଼ ସଫଳତା ଆଣିବ। ପ୍ରେମ ସହିତ ଜଡିତ ମାମଲାରେ ତୀବ୍ରତା ଆସିବ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଜମି ଜମା ସହିତ ଜଡ଼ିତ ମାମଲାର ସମାଧାନ ହେବ। ଘର କିମ୍ବା ଗାଡି କିଣିବାର ସଂକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ ପୂରଣ ହେବ

Google

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବୁଧ ଅନୁକୂଳ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ। ଯେଉଁ ଜାତକ ଚାକିରିରେ ଅଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଭଲ ରହିବ।

ମକର ରାଶି:-

ଧନ ଭାବରେ ବୁଧଙ୍କର ଚଳନ ଚାକିରିରେ ପଦୋନ୍ନତି ଏବଂ ସମ୍ମାନରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ଶିକ୍ଷା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ବୁଧଙ୍କର ଚଳନ ଅତି ଅନୁକୂଳ ରହିବ। ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଲାଭ ହେବ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଧିକ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ ବୁଝି ବିଚାରି କରିବେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ନିଜ ଇଷ୍ଟ ଦେବଙ୍କର ନାମ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.