Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଉପହାରରେ ମିଳୁଥିବା ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଘରୁ ଦୂରରେ ରଖନ୍ତୁ ନଚେତ ଆସିବ ସମସ୍ୟା ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାରି ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଘରେ କେହି ଦେଇଥିବା ଉପହାର ରଖିବା ପୂର୍ବରୁ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିୟମ ପାଳନ କରିବା ଜରୁରୀ। ଆମର ଧର୍ମଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହା ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ଭଗବାନ, ବନ୍ଧୁ, ଗୁରୁ ଏବଂ ଝିଅ ପାଖକୁ କେବେବି ଖାଲି ହାତରେ ଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କେଉଁ ଉପହାର ଦେବା ଉଚିତ ଏବଂ କାହା ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଉପହାରକୁ ଘରେ ରଖିବା ଉଚିତ ଏବଂ କେଉଁ ଉପହାର ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ତାହା ଜାଣିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଉପହାରରେ କେଉଁ ଜିନିଷ ଗୁଡିକ ଘରେ ରଖିବା କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ।

ଏହି ଉପହାରଯୁକ୍ତ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଘରଠାରୁ ଦୂରରେ ରଖନ୍ତୁ:-

କାହାରିକୁ ବି ଉପହାରରେ ସିଂହ, ବାଘ, ଚିତାବାଘ ପରି ହିଂସ୍ର ବଣୁଆ ଜନ୍ତୁର ଚିତ୍ର କିମ୍ବା ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଦେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏହିପରି ଫଟୋ କିମ୍ବା ମୂର୍ତ୍ତି ଦେବା ଏବଂ ନେବା ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

Google

ଉପହାରରେ ଯଦି ବୁଡ଼ି ଯାଉଥିବା ଜାହାଜର ଚିତ୍ର କିମ୍ବା ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ମିଳେ ତେବେ ଏହାକୁ ଆଦୌ ଘରେ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏହିପରି ଫଟୋ କିମ୍ବା ମୂର୍ତ୍ତିଗୁଡ଼ିକ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇ ଥାନ୍ତି।

ଉପହାରରେ ଯଦି ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଜିନିଷ କିମ୍ବା ଚାକୁ ଏବଂ ଛୁରୀ ମିଳିଯାଏ ତେବେ ଏହାକୁ ଘରେ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। କାରଣ ଘରେ ଏପରି ଜିନିଷ ରଖିବା ଘରର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ।

କାହା ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା କଳା ପୋଷାକକୁ ମଧ୍ୟ ଘରେ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଉପହାର ଦିଆ ଯାଇଥିବା କଳା କପଡାକୁ ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଦୁଃଖ ଏବଂ କଷ୍ଟ ମିଳିଥାଏ।

ଯଦି କେହି ଉପହାରରେ ଜୋତା ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ଘରେ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଉପହାରରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଜୋତାକୁ ଦୂରତାର ପ୍ରତୀକ ବୋଲି ମାନାଯାଏ।

Google

କାହାକୁ ଉପହାରରେ ରୁମାଲ ଦେବା ମଧ୍ୟ ଅଶୁଭ ବୋଲି ମାନାଯାଏ। କୁହାଯାଏ କି ରୁମାଲ ସହିତ ଜୀବନରେ ଯନ୍ତ୍ରଣାର ଆଗମନ ହୋଇଥାଏ।

କାହାକୁ ଉପହାରରେ ଘଣ୍ଟା ଦେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଉପହାରରେ ଘଣ୍ଟା ଦେବା ଦ୍ବାରା ଜୀବନର ଅଗ୍ରଗତିକୁ ବାଧା ଦେଇଥାଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ଶେଷ ଯାଏଁ ପଢି ଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.