Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଏହି ମାସରେ ଭଗବାନ ଶନି ଦେବଙ୍କର ହେବ ନକ୍ଷତ୍ର ପରିବର୍ତ୍ତନ। ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ରାଶିରେ କିପରି ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ସମସ୍ତ ଗ୍ରହ ସମୟ ସହିତ ନିଜର ଗତିବିଧିକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସମସ୍ତ ୧୨ ଟି ରାଶିଙ୍କ ଉପରେ କିଛି ପ୍ରଭାବ ନିଶ୍ଚୟ ପଡ଼ିଥାଏ। ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଗ୍ରହ ନକ୍ଷତ୍ର ମାନଙ୍କର ରାଶିର ସ୍ଥିତି ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଫଳାଫଳ ପାଇଥାଏ। ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ପ୍ରଭୁ ଶନି ଦେବ ମକର ରାଶିରେ ନିଜ ଘରେ ରହିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭଗବାନ ଶନିଦେବ ଜାନୁୟାରୀ ୨୨ ରେ ଶ୍ରାବଣ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଉତ୍ତରସାଢ଼ା ନକ୍ଷତ୍ରରେ ରହିବେ। ଭଗବାନ ଶନି ଦେବଙ୍କ ନକ୍ଷତ୍ର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ସମସ୍ତ ୧୨ ଟି ରାଶିର ଶୁଭ ଏବଂ ଅଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହା ରାଶି ମାନଙ୍କ ଉପରେ କିପରି ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ।

Google

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଭଗବାନ ଶନି ଦେବ ନକ୍ଷତ୍ର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯୋଗୁ କେଉଁ ରାଶି ମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ବୃଷ ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଭଗବାନ ଶନି ଦେବଙ୍କ ନକ୍ଷତ୍ର ପରିବର୍ତନ ଯୋଗୁ ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ଆନନ୍ଦମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ। ଯାନବାହନ ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାର ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ସମୟ ଶୁଭ ହେବ। ଆପଣ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବେ। ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପାରିବାରିକ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଭଲ ରହିବ। ଘରର ଆବଶ୍ୟକତାର ପୂରଣ ହେବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

କନ୍ୟା ରାଶି ଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭଗବାନ ଶନିଦେବଙ୍କ ନକ୍ଷତ୍ର ପରିବର୍ତନ ଯୋଗୁ ଲାଭ ମିଳିବ। ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଯୋଗ ଅଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନରେ ଧନର ଉତ୍ସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆପଣଙ୍କୁ କମ ପରିଶ୍ରମରେ ଅଧିକ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। କ୍ୟାରିୟରରେ ଆଗକୁ ବଢିବାର ସୁଯୋଗ ଥାଇପାରେ।ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ ରହିବ। ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ସୁଖଦ ଫଳାଫଳ ହାସଲ ହେବ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଏହି ରାଶି ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଗବାନ ଶନି ଦେବଙ୍କ ନକ୍ଷତ୍ର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯୋଗୁ ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଲାଭ ପାଇବାର ଯୋଗ ଅଛି। ଘର ଏବଂ ଯାନ ଇତ୍ୟାଦିର ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ। ଭଗବାନ ଶନି ଦେବଙ୍କ ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ସହିତ ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ଲୋକପ୍ରିୟତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ନୁଆ ନୁଆ ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ପରିଚୟ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ। ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ଖବର ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ବିଛା ରାଶି:-

ଏହି ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଭଗବାନ ଶନି ଦେବଙ୍କ ନକ୍ଷତ୍ର ପରିବର୍ତନ ଯୋଗୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ।ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ ରହିବ। ଯେଉଁମାନେ ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ସେମାନେ ବଡ଼ ଲାଭ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ଚାଲିଥିବା ଚାପ ଦୂର ହେବ। ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ପରିସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆପଣଙ୍କ ହାତକୁ କୌଣସି ବଡ ଯୋଜନା ମିଳିପାରେ। ଆପଣ କୋର୍ଟ କଚେରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଭ ପାଇବେ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଧନୁ ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଭଗବାନ ଶନି ଦେବଙ୍କ ନକ୍ଷତ୍ର ପରିବର୍ତନ ଯୋଗୁ ଭାଗ୍ୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଭଗବାନ ଶନିଦେବ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତି ଦୟାଳୁ ହେବେ। ଭାଗ୍ୟର ସାହାଯ୍ୟରେ ଧନ ଲାଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନାର ଯୋଗ ଅଛି। ଘର ପରିବାରରେ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହେବ। ଘରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ରହିବ। ଆପଣଙ୍କର କିଛି ପୂରଣ ହୋଇନଥିବା ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କର ଅଧ୍ୟୟନରେ ମନ ଲାଗିବ।

Google

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଅନ୍ୟ ରାଶି ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି କିପରି ରହିବ।

ମେଷ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭଗବାନ ଶନିଦେବଙ୍କ ନକ୍ଷତ୍ର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯୋଗୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମରେ ସଫଳତା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପିତାଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ବିବାଦ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବାରୁ ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ଟିକିଏ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଭାଗ୍ୟ ଅପେକ୍ଷା ନିଜର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବାକୁ ପଡିବ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମାନ ସମ୍ମାନ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ମିଥୁନ ରାଶି ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଉଥାନ ପତନ ଭରା ପରିସ୍ଥିତି ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ପାଇବେ ନାହିଁ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ବହୁତ ହତାଶ ରହିବେ। ଅଦ୍ଭୁତ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସାହସ ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ। ଆପଣ ନିଜର ଭୁଲରୁ ଶିଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କୁ ମାନସିକ ଚାପର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ପ୍ରଗତିର ବାଧାବିଘ୍ନ ହୋଇପାରେ।\

କର୍କଟ ରାଶି:-

କର୍କଟ ରାଶି ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କୌଣସି ଅପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅନ୍ଧ ଭାବରେ ବିଶ୍ୱାସ ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ନଚେତ ଆପଣ ପ୍ରତାରିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଶଶୁର ଘର ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଉପହାର ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବ। ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଯେଉଁମାନେ ଷ୍ଟକ ମାର୍କେଟ ସହିତ ଜଡିତ ସେମାନେ କ୍ଷତି ସହିପାରନ୍ତି ତେଣୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶି ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜର ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କଠାରୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଛାତ୍ର ବର୍ଗର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ନିଜର ପରିଶ୍ରମର ସଠିକ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ଆପଣ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ।। ଟଙ୍କା କାରବାରରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ।

ମକର ରାଶି:-

ମକର ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ଆସିପାରେ।ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ଟିକେ ସମ୍ଭାଳି କରି ରୁହନ୍ତୁ। ହଠାତ ଧନ ଲାଭ ହେବାର ଯୋଗ ଅଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ।ଆପଣଙ୍କୁ ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ।ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କିଛି କଥାକୁ ନେଇ ବିତର୍କ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସମୟ ସ୍ୱାଭାବିକ ରହିବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଭଗବାନ ଶନିଦେବଙ୍କ ନକ୍ଷତ୍ର ପରିବର୍ତନ ଯୋଗୁ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ କୌଣସି ବଡ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆପଣଙ୍କୁ ଅଦ୍ଭୁତ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ପିଲାମାନଙ୍କର ନକାରାତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ନଜର ରଖନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କର ଆୟ ଭଲ ରହିବ। ରୋଜଗାରର ମାଧ୍ୟମ ଚାଲିବ। ଆପଣ ପିତାମାତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବେ। କୋର୍ଟ କଚେରୀରେ ସଫଳତା ହାସଲ ହେବ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କର ସମୟ କଷ୍ଟକର ରହିବ। ମାନସିକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଛାତ୍ର ବର୍ଗର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଆପଣ ନିଜର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ସବୁକିଛି ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ କାରଣ ବିରୋଧୀମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ। ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ” ଜୟ ଶନିଦେବ ” ଅବଶ୍ୟ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *