Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ତାନ୍ତ୍ରିକ ପ୍ରୟୋଗ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇନାହିଁ ତ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏମିତି ପ୍ରଭାବହୀନ କରନ୍ତୁ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ସାଧାରଣତ ଆପଣ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିଥିବେ ଯେ ସମାନ ପ୍ରକାରର ଦୁଇଟି ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ, ଦୋକାନ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏର ବ୍ୟବସାୟ ଭଲ ଚାଲିଥିବା ସମୟରେ ଏହାର ନିକଟସ୍ଥ ବ୍ୟବସାୟୀ ଦିନସାରା କିଛି ବେପାର କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ। ପୂର୍ବରୁ କିଛି ଦୋକାନ ଇତ୍ୟାଦିରେ ଭିଡ଼ ଜମିଥିଲା ଆଜି ବି କୌଣସି ଗ୍ରାହକ ଦେଖାଯାଉ ନାହାଁନ୍ତି। ଯେଉଁଠାରେ ପୂର୍ବରୁ ଲାଭ ହେଉଥିଲା ଆଜି କ୍ଷତି ହେଉଛି। ଘରେ ଯେଉଁଠାରେ ଥରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ଥିଲା ହଠାତ ଝଗଡା ଯୁଦ୍ଧ, ମାରପିଟ ରୋଗ ଏବଂ ଶୋକ ବଢ଼ି ଯାଇଥାଏ।

ଏସବୁର ଏକମାତ୍ର କାରଣ ହେଉଛି ତାନ୍ତ୍ରିକ ପ୍ରୟୋଗ। ଥରେ ତାନ୍ତ୍ରିକ ପ୍ରୟୋଗ ଶିଖାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଆଜି ସମାନ ତାନ୍ତ୍ରିକ ପ୍ରୟୋଗ ଗୁଡିକ କୌଣସି ତନ୍ତ୍ର ପୁସ୍ତକରେ ସହଜରେ ମିଳିଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଟିକିଏ ସାବଧାନତା ସହକାରେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଉପଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି କିମ୍ବା କୌଣସି ଜ୍ଞାନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ସେହି ପ୍ରୟୋଗ ଗୁଡିକ କରାଇନିଅନ୍ତି।

Google

କଳ କାରଖାନା:-

ଛୋଟ ବଡ଼ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର କଳ-କାରଖାନାର ମାଲିକ, ଅଂଶୀଦାରମାନେ ଶନିବାର ଦିନ କଳା ତିଳ ଖାଆନ୍ତୁ, ଆଉ ଦାନ କରନ୍ତୁ । ଭଗବାନ ଶନିଦେବଙ୍କ ଜପ କରନ୍ତୁ । ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସମୃଦ୍ଧତା ଆସିବ ଏବଂ ଝଗଡା ମତଭେଦ ମଧ୍ୟ କମିଯିବ।

ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପେସା:-

ଡାକ୍ତର, ଲେଖକ, ଆଇନଜୀବୀ, ବୈଜ୍ଞାନିକ, ଦୋକାନୀ, ଯିଏବି ମସ୍ତିଷ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ନିଜ ପ୍ରତିଭାରୁ ଧନ ଅର୍ଜନ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ସମସ୍ତେ ପ୍ରତି ଗୁରୁବାର ଦିନ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟ କିମ୍ବା କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ତମ୍ବା ଉପରେ ଅଙ୍କିତ ୧୫ ଟି ଯନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାପନ କରନ୍ତୁ।

Google

ନୂତନ ଶାଖା:-

ନିଜ ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସିବି ନୂତନ ଶାଖାର ଉଦ୍ଘାଟନ ସମୟରେ ସେଠାରେ କୌଣସିବି ଜାଗାରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ନାଲି ରଙ୍ଗ କିମ୍ବା ହଳଦୀରେ ଶୁଦ୍ଧ ସୂତା ବାନ୍ଧି ଦିଅନ୍ତୁ। ଧ୍ୟାନ ଏହି କଥା ଗୁପ୍ତ ରହିବ।

ଘର, ଜମି, ସମ୍ପତ୍ତି:-

ଯଦି ଆପଣ ଘର, ଜମି, ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ସୋମବାର ଦିନ ସକାଳେ କଳା ରଙ୍ଗର ଗାଈକୁ ଦର୍ଶନ କରି ପୁଜା କରନ୍ତୁ। ସମ୍ପତ୍ତି ସର୍ବଦା ଶୁଭ ରହିବ।

ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତି:-

ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତି ପାଇବାକୁ ହେଲେ ଧଳା କୋଉଡିକୁ ପେଶୀ କରି ସୋମବାର ଦିନ ଯେଉଁ ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ସ୍ଥିର କରିବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ ପକେଇ ଆସନ୍ତୁ। ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ରହିବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ନିଜ ପ୍ରିୟ ଭଗବାନଙ୍କ ନାମ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *