Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଗ୍ରହର ରାଜକୁମାର ବୁଧ ୫ ଜାନୁୟାରୀରେ ଦେବେ ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁତ ଖୁସି ଖବର।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମର ନବଗ୍ରହରେ ରାଜକୁମାର ମାନ୍ୟତା ବୁଧ ଗ୍ରହ ଜାନୁୟାରୀ ୫ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ୪.୨୪ ସମୟରେ ଦେବଗୁରୁ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଧନୁ ରାଶିରୁ ଶନିଙ୍କ ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ଏହା ବୁଧର ପ୍ରଥମ ରାଶିର ପରିବର୍ତନ ହେବ। ଏବଂ ବୁଧ ଗ୍ରହ ସମଗ୍ର ବର୍ଷରେ ୧୯ ଥର ଏହି ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବେ। ଜାନୁୟାରୀରେ ସେମାନଙ୍କର ପରିମାଣ ଦୁଇଥର ବଦଳିଯିବ । ପ୍ରଥମେ ଜାନୁଆରୀ ୫ ରେ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ମକର ରାଶିରେ ଆସୁଛନ୍ତି ଏବଂ ପରେ ଜାନୁୟାରୀ ୨୫ ରେ, ସେ ଶନିଙ୍କ ମକର ରାଶିରେ ଶନିଙ୍କ କୁମ୍ଭକୁ ଯିବେ।

ବୁଧ ଗ୍ରହକୁ ଆମର ବୁଦ୍ଧି, ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ବକ୍ତବ୍ୟର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ସେଗୁଡିକ ବ୍ୟବସାୟିକ କାରଣ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହା ଏକ ଉତ୍ତମ ଗ୍ରହ ଯାହାକି ଏହାର ଗତି ସହିତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଅନୁକୂଳ ବୁଧ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ସ୍ମୃତିକୁ ଅତି ତୀବ୍ର କରିଥାଏ ଏବଂ ଏହିପରି ବ୍ୟକ୍ତି ଯୁକ୍ତି କରିବାରେ ପାରଙ୍ଗମ ହୋଇଥାନ୍ତି। ବୁଧ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ଲୋକଙ୍କର ସ୍ପଟ ଉତ୍ତର ଏବଂ ହାସ୍ୟ ଆଧାରିତ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରାଶିରେ ବୁଧର ସ୍ଥିତି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ତେବେ ସେ ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ କରନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଯୁକ୍ତି ଶକ୍ତି ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ। ଏହିପରି ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ବ୍ୟବହାରିକ ଏବଂ ଯଦିଓ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ସେମାନଙ୍କର କମ ଶାରୀରିକ ଦକ୍ଷତା ଥାଏ ମାନସିକ ଶକ୍ତିରେ ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ମେଳ ନାହିଁ। ଏହିପରି ବ୍ୟକ୍ତି ଜ୍ଞାନ ଆହରଣ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଏବଂ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଦୂରଗାମି ଚିନ୍ତାଧାରା ରଖିଥାନ୍ତି।

ମିଥୁନ ଏବଂ କନ୍ୟା ରାଶି ବୁଧଙ୍କର ନିଜସ୍ୱ ରାଶି ଅଟନ୍ତି ଏବଂ କନ୍ୟା ରାଶି ଉଚ୍ଚ ସ୍ଥିତିରେ ଥିବାବେଳେ ମୀନ ରାଶିରେ ବୁଧ କମ ହୋଇଯାଇଥାଏ। ଦିନମାନଙ୍କରେ ବୁଧବାର ବୁଧ ଗ୍ରହ ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଆଶଲେଶା, ଜ୍ୟୋଷ୍ଠ ଏବଂ ରେବତୀ ହେଉଛି ବୁଧ ଗ୍ରହ ଅଧୀନରେ ଆସୁଥିବା ନକ୍ଷତ୍ର। ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଶୁକ୍ରଙ୍କ ସହ ବୁଧଙ୍କର ଅତ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିବାବେଳେ ବୃହସ୍ପତି ଦେବତାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ସ୍ୱାଭାବିକ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ମଙ୍ଗଳ ଶତ୍ରୁ ଅଟନ୍ତି।ଜାନୁୟାରୀ ୫ ରେ ବୁଧ ଗ୍ରହ ମକର ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଜାନୁୟାରୀ ୧୪ ରେ ପଡୁଥିବା ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସେମାନେ ମକର ରାଶିର ଅନ୍ୟ ଚାରିଟି ଗ୍ରହ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରି ବହୁତ ଶୁଭ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିବେ। ମକର ରାଶିର ଚଳନ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ୧୨ଟି ରାଶି ପ୍ରଭାବିତ ହେବ। ବୁଧର ଏହି ଚଳନ ଅଧିକାଂଶ ରାଶିଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚମତ୍କାର ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

Google

ମେଷ ରାଶି-

ଏହି ରାଶି ପାଇଁ ଏହି ଚଳନ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଦେବାକୁ ଯାଉଛି। ଧନ ଲାଭ ହେବ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ସେଥିରୁ ଲାଭ ହେବ। ନୂତନ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ବାନ୍ଧିବେ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶି ପାଇଁ ଏହି ଚଳନ ମିଶ୍ରିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଭଲ ହେବ ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ କୌଣସି ରୋଗ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆରାମ ମିଳିବ। କେବଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ନିବେଶରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ମିଥୁନ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ଅତ୍ୟଧିକ ଭାବପ୍ରବଣତାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହିତ ଉତ୍ତମ ସମ୍ପର୍କ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ମାନସିକ ଚାପ ହୋଇପାରେ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବିବାଦ ବିବାଦରୁ ଦୂରେଇ ରହିବେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଭଲ ରହିବ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ନିଜର ବିଚାରାଧୀନ ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡିକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଆୟର ଉତ୍ସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ମାନ ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ। ଆପଣ ମଧ୍ୟ କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇବେ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକ ମାନେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବେ କିନ୍ତୁ ବୃଦ୍ଧମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଯତ୍ନବାନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଯଦି ବେରୋଜଗାର ଥିବେ ତ ଚାକିରି ସନ୍ଧାନ ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରିବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:

ଏହି ରାଶିରେ ବୁଧ ଉଚ୍ଚରେ ହୋଇଥାନ୍ତି। ତେଣୁ ଏହି ରାଶି ଥିବା କୌଣସି ମହିଳା ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ। ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ ବିନିଯୋଗ କରିପାରିବେ। ବୁଧଙ୍କର ଏହି ଚଳନ ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶେଷ ଭଲ ରହିବ। କଳା ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ବିଶେଷ ଲାଭବାନ ହେବେ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଏହି ରାଶି ପରିବାରଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ତାଳମେଳ ରହିବ। ଆପଣ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଶାରୀରିକ ଭୌତିକ ଉପଭୋଗ କରିବେ ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଚାକିରୀ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଅଧିକାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ମିଳିବ।

Google

ବିଛା ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ମିଡିଆ ଏବଂ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସହିତ ଜଡିତ ସେମାନେ ବଡ଼ ସଫଳତା ପାଇବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ। ଜୀବନରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ। ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ରହିବ। ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଯଦି ଏହି ରାଶି ଚାକିରି ବୃତ୍ତିରେ ଥିବେ ତେବେ ସେମାନଙ୍କର ପଦୋନ୍ନତିର ଯୋଗ ଅଛି। ଉନତି ହେବାର ଯୋଗ ରହିଛି। ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟୀ ତେବେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟକୁ ବିସ୍ତାର କରିପାରିବେ। ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ।

ମକର ରାଶି:-

ମକର ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅଟକି ରହିବେ କାରଣ ବୁଧ ଏହି ରାଶିରେ ଚଳନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଖୁସି ଖବର ମଧ୍ୟ ମିଳିବ। ଧନ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ହେବ। ଆପଣ ନିଜ କଥା ଏବଂ ଭାଷଣ କଳା ଦ୍ୱାରା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ଆଣିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ଏବଂ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଅଣଦେଖା କରିବେ ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତ ଏବେ ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି। ତତ୍ପର ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଏହି ଲୋକଙ୍କର ସମୟ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଭଲ ହେବ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ଦୃଷ୍ଟିରେ ମଧ୍ୟ ବଡ଼ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଯେଉଁମାନେ ରିଲେସନସିପରେ ଅଛନ୍ତି, ସେମାନେ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାଦ୍ଧି ପାରନ୍ତି।

ଏହା ଥିଲା ସମସ୍ତ ୧୨ଟି ରାଶି ଉପରେ ବୁଧଙ୍କର ଚଳନର ପଡୁଥିବା ପ୍ରଭାବ। ସବୁଜ ଜିନିଷ ଉପରେ ବୁଧ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ବୋଲି ମାନାଯାଏ। ବୁଧଙ୍କର ଅଶୁଭ ପ୍ରଭାବକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ବୁଧବାର ଦିନ ସବୁଜ ମୁଙ୍ଗ ଡାଲି ଦାନ କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଗାଇକୁ ପାଳଙ୍ଗ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ। ବୁଧବାର ଦିନ ଆପଣ କୌଣସି କିନ୍ନରଙ୍କୁ ସବୁଜ ପୋଷାକ ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ସବୁଜ ବୋତଲରେ ଗୋଟେ ମୋନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଗଛ ଲଗାନ୍ତୁ। ବୁଧବାର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ସବୁଜ ରୁମାଲ ନିଶ୍ଚୟ ରଖନ୍ତୁ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.