Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

2021 ନୂଆବର୍ଷରେ ସମସ୍ତ ରାଶି ଉପରେ କେତୁର କେମିତି ପ୍ରଭାବ ରହିବ , ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

2020 ତିକ୍ତ ଅନୁଭୂତି ସହିତ ସମାପ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ 2021 ସକାଳ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଗୋଚର ଗ୍ରହଗୁଡିକର ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ମାନବ ଜୀବନ ଉପରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ । କେତୁ 23 ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2020 ରୁ ବିଛା ରାଶିରେ ଗୋଚର କରୁଅଛି, ଏହା 12 ଏପ୍ରିଲ 2022 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ରାଶିରେ ରହିବେ, ଏହା ପରେ ବକ୍ରି ଅବସ୍ଥାରେ ତୁଳା ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ । ବିଛା ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାବେଳେ, ବର୍ଷ ସାରା ଅନେକ ଗ୍ରହ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଜାରି ରଖିବେ ଏବଂ ଏଥିରୁ ଅନେକ ଶୁଭ ଓ ଅଶୁଭ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହେବ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସବୁ ରାଶି ଉପରେ ଏହାର ଶୁଭ ଏବଂ ଅଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ପଡିବ । ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ, କେତୁ ଏବଂ ଶୁକ୍ର ବିଛା ରାଶିରେ ଗୋଚର କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ରାଶିର ସ୍ୱାମୀ ହେଉଛନ୍ତି ମଙ୍ଗଳ ଏବଂ କେତୁ ମଙ୍ଗଳ ପରି ପ୍ରଭାବ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି । ଫଳସ୍ୱରୂପ, ଏମାନଙ୍କ ଅଶୁଭତା ହ୍ରାସ ପାଇବ । ଏମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବନିବାକୁ ଥିବା ଜୁତିର 12 ରାଶି ଉପରେ କିପରି ପ୍ରଭାବ ପଡିବ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

Google

ମେଷ ରାଶି:-

ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ଆପଣଙ୍କ ରାଶିର ଅଷ୍ଟମ ଘରେ କେତୁ ଉପସ୍ଥିତ। ଏଠାରେ କେତୁଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ମଙ୍ଗଳ ଭଳି ରହିବ। ତେଣୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ିବେ। ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମାମଲା ବିଚାରାଧୀନ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୋର୍ଟ କଚେରୀ ମାମଲାଠାରୁ ଦୂରତା ରଖିବେ ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ। ଧନ ହାନି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି କିନ୍ତୁ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଶକ୍ତି ବିକାଶ ହେବ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ତନ୍ତ ମନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବହାରରେ ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ |

ବୃଷ ରାଶି:-

ରାଶିର ସପ୍ତମ ଘରେ କେତୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଦେବ କାରଣ ଶୁକ୍ର ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭରେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତା ଆସିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ସଫଳ ହେବ। ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଗ୍ରହମାନେ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ ଏବଂ ଦୈନିକ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ବର୍ଷ ଭଲ ରହିବ। ସରକାରୀ ବିଭାଗରେ ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ସମାଧାନ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ନୂତନ ଟେଣ୍ଡର ଇତ୍ୟାଦି ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ସୁଯୋଗ ଅନୁକୂଳ ହେବ। କେତୁଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ବର୍ଷସାରା ଶୁଭ ରହିବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ରାଶିର ଷଷ୍ଠ ଘରେ ଶତ୍ରୁତା ମଧ୍ୟରେ ଗତି କରୁଥିବାବେଳେ କେତୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ଆପେଣ୍ଡିସାଇଟିସ ଏବଂ ଅନ୍ତନଳୀ ରୋଗରେପୀଡିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ସଫଳତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ହେବ। ଅଚଳ ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମାମଲା ଗୁଡ଼ିକ ସମାଧାନ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ଅଗ୍ରଗତି କରିବ। ଅତ୍ୟଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ତଥା ଦୌଡ଼ିବାକୁ ପଡିପାରେ। ବିଦେଶୀ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ଖବର ମିଳିପାରେ। ଆପଣଙ୍କ କୋର୍ଟ କଚେରୀ ମାମଲାରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ  ରହିବ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ରାଶିର ପଞ୍ଚମ ଘରେ ଚଳନ କରୁଥିବା କେତୁ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବସିଥିବା ଛାତ୍ର ଏବଂ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ସଫଳତା ପ୍ରଦାନ କରିବେ କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଗଣେଶ ଏବଂ ମା ସରସ୍ୱତୀଙ୍କୁ ବର୍ଷକୁ ବର୍ଷ ପୂଜା କରିବାକୁ ପଡିବ। କେତୁଙ୍କର ସୁଖ ପାଇଁ ଏହା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ହେବ।ସନ୍ତାନଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱ ସମାପ୍ତ ହେବ। ନୂତନ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପାଇଁ ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତି ଏବଂ ବିବର୍ତ୍ତନର ଯୋଗ ରହିଛି। ଆୟର ମାଧ୍ୟମ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅର୍ଥର ପରିମାଣ ମଧ୍ୟ ଫେରସ୍ତ ହେବାର ଯୋଗ ରହିଛି।

ସିଂହ ରାଶି:-

ରାଶିର ଚତୁର୍ଥ ଘରେ କେତୁଙ୍କର ଚଳନ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ସଫଳତା ଦେବ କିନ୍ତୁ କୌଣସି କାରଣରୁ ପାରିବାରିକ କଳହ ଏବଂ ମାନସିକ ବିକୃତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧା ହେତୁ ପାରିବାରିକ ଚିନ୍ତା, ମତଭେଦ ଏବଂ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ। ପିତାମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଯତ୍ନଶିଳ ହୁଅନ୍ତୁ। ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ ଅପ୍ରୀତିକର ଖବର ମିଳିବାର ଯୋଗ ରହିଛି। ଏମିତିବି ସେମାନଙ୍କ ସହିତ କିଛି ପାରସ୍ପରିକ କଳହ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଗ୍ରହ ଯୋଗ ଭାବି ବଢ଼ିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ରାଶି ପରାକ୍ରମ ଭାବରେ ଚଳନ କରିବା ସମୟରେ କେତୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ବରଦାନ ଠାରୁ କମ ନୁହେଁ। ସାହସ ପରାକ୍ରମର ବୁଦ୍ଧିତ ହେବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ବାରା ନିଆଯାଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ। ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ ସେମାନେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗକୁ ଆସିବେ।ଆପଣଙ୍କର ଜିଦକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କିମ୍ବା ସାନ ଭାଇମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ବଢିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। କେନ୍ଦ୍ର କିମ୍ବା ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ ବିଭାଗ ସହ ଜଡିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ହେବ।

Google

ତୁଳା ରାଶି:-

ରାଶିର ଦ୍ୱିତୀୟ ଘରେ ଚଳନ କରୁଥିବା କେତୁ ହଠାତ ଅର୍ଥ ଉପାର୍ଜନ କରାଇବାର ଯୋଗ ତ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ, କିନ୍ତୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ। ଝଗଡା ବିବାଦରୁ ଦୂରେଇ ଯାନ୍ତୁ। ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ ନଚେତ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେଇପାରେ। ଘର କିମ୍ବା ଗାଡି କିଣିବାର ସଂକଳ୍ପ ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ କିନ୍ତୁ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ରର ଶିକାର ହେବାରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ। ଭଲ ରହିବ ଯେ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମସାରି ସିଧା ଘରକୁ ଆସନ୍ତୁ।

ବିଛା ରାଶି:-

ବର୍ତମାନ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ରାଶିରେ କେତୁ ଏବଂ ଶୁକ୍ର ଚଳନ କରୁଛନ୍ତି। ଏବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ରାଶିରେ ରହିବ ତେଣୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ପରି ରହିବ।  ଯାହା ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଯତ୍ନଶିଳ ହୁଅନ୍ତୁ। ବିବାହ ପରି ମାମଲାରେ ସାମାନ୍ୟ ବିଳମ୍ବ ହୋଇପାରେ। ଚାକିରିରେ ପଦୋନ୍ନତିର ହେବାର ଯୋଗ ଅଛି। ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱଭାବରେ ଉଗ୍ରତା ଆସିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରଖନ୍ତୁ।ଅଚଳ ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମାମଲା ଗୁଡ଼ିକ ସମାଧାନ ହେବ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ରାଶିର ଦ୍ୱାଦଶ ଘରେ ଚଳନ କରିବା ସମୟରେ କେତୁ ଅନେକ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଫଳାଫଳ ଦେବାରେ ସିଦ୍ଧ ହେବେ। ଏହି ଭାବରେ ସେମାନେ ପରିତ୍ରାଣର ଗ୍ରହ ଭାବରେ ପରିଗଣିତ ହେବେ ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କର ଶୁଭ ପ୍ରଭାବର ପରିଣାମ ସ୍ୱରୂପ ବର୍ଷସାରା ଧର୍ମ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ଗଭୀର ଆଗ୍ରହ ରହିବ। ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଯେତେ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଆସିବ ସେତେ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ତେଣୁ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଭ୍ରମଣର ଲାଭ ପାଇବେ। ବିଦେଶୀ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକରେ ଚାକିରି କିମ୍ବା ନାଗରିକତ୍ୱ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ।

ମକର ରାଶି:-

ରାଶି ଲାଭ ଭାଗରେ ଚଳନ କେତୁ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବାରେ ସହାୟକ ହେବେ। ଆୟର ମାଧ୍ୟମ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଦିଆଯାଇଥିବା ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପାଇବାର ଆଶା ରହିବ। ବରିଷ୍ଠ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ବଡ଼ ଭାଇମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ସୃଷ୍ଟି ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଭୁଲ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମଦ୍ୟପାନର ଶିକାର ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ବହୁତ ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ। ସରକାରଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ରହିବ। ଚାକିରିର ପଦୋନ୍ନତି ଏବଂ ନୂତନ ଚୁକ୍ତିନାମା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ରାଶିର ଦଶମ ଘରେ କେତୁଙ୍କର ଚଳନ  ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବରଦାନ ଠାରୁ କମ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ପିତାମାତା କିମ୍ବା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯିବାକୁ ପଡିପାରେ। ବିଦେଶ ଭ୍ରମଣ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି। ଯଦି ଆପଣ ବିଦେଶୀ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକରେ ସେବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ସୁଯୋଗ ଅନୁକୂଳ ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ ନିର୍ବାଚନ ସହ ଜଡିତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ କେନ୍ଦ୍ର କିମ୍ବା ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରାଯିବ। ଘର ଏବଂ ଯାନ କ୍ରୟର ସଂକଳ୍ପ ପୁରା କରିବାର ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଅଛି।

ମୀନ ରାଶି:-

ରାଶି ଭାଗ୍ୟରେ ଚଳନ କରୁଥିବାବେଳେ କେତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହିତ ଶୁକ୍ରଙ୍କର ଚଳନ ଆରମ୍ଭରେ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବ କିନ୍ତୁ ପରେ ସଫଳ ହେବ। ଅନେକ ଥର ଆପଣଙ୍କର କାମ ହେଉ ହେଉ ଅଟକି ଯିବ, ଏଥିପାଇଁ ହତାଶ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କର ଶକ୍ତି ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହା ସମାପ୍ତ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସାର୍ବଜନୀନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସନ୍ତାନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଚିନ୍ତାଧାରାରୁ ଆପଣ ଆରାମ ପାଇବେ। ନୂତନ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପାଇଁ ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତି ଏବଂ ବିବର୍ତ୍ତନର ଯୋଗ ରହିଛି। ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଶକ୍ତିର ମଧ୍ୟ ବିକାଶ ହେବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ନିଜ ଇଷ୍ଟ ଭଗବାନଙ୍କ ନାମ ଅବଶ୍ୟ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *