Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

2021 ରେ ରାଶି କେଉଁ ରାଶି ମାନଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ ଭାରି ଓ କାହାକୁ କରିବେ ମାଲାମାଲ ଜାଣିବା ପାଇଁ ପଢନ୍ତୁ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଏବେ ରାହୁ ବୃଷ ରାଶିରେ ଗୋଚର କରୁଛନ୍ତି । 2021 ରେ ବି ଏହା ଏଥିରେ ବିଦ୍ୟମାନ ରହିବେ । ରାହୁଙ୍କୁ ବୃଷ ରାଶିର ସ୍ୱାମୀ ମାନା ଯାଏ । କନ୍ୟା ରାଶିର ଉଚ୍ଚ ରାଶି ଓ ମୀନ ରାଶିରେ ନୀଚ ରାଶି ନାନା ଯାଇଛି । ଏହାର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଓ ଗୋଚର ଯାଗୁଁ ପୃଥିବୀ ବାସୀଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡି ଥାଏ । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା 2021 ରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ କେମିତି ରହିବ ।

Google

ମେଷ ରାଶି:-

ରାଶିର ଦିତୀୟ ଭାଗରେ ଚଳନ ରାହୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ବିପରୀତ ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ପାରନ୍ତି। ପରିବାରରେ ପାରସ୍ପରିକ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଜିଦ ଏବଂ ଚାର୍ଜକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି, ତେବେ ସଫଳତାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିଛି। ଆର୍ଥିକ ଦିଗ ମଜବୁତ ହେବ। ଯେଉଁଠାରେ କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆକସ୍ମିକ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତିର ଯୋଗ ରହିଛି।ଦିଆଯାଇଥିବା ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପାଇବାର ଆଶା ଅଛି।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆପଣଙ୍କ ରାଶିରେ ଚଳନ କରୁଥିବା ରାହୁ ଅନେକ ଥର ଆପଣଙ୍କ ବୁଦ୍ଧିକୁ ବିଚଳିତ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଯଦିଓ ଏହାର ପରିସର ବିସ୍ତାର ହେବ କିନ୍ତୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାରେ ବିଳମ୍ବ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଅଳସୁଆ ଅତ୍ୟଧିକ ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କୁ ଗଳା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାର ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ରୋଜଗାର ଦିଗରେ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ। ସରକାରଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ମଧ୍ୟ ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ ନିର୍ବାଚନ ସହ ଜଡିତ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ସଫଳ ହେବେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ରାଶିର ଦ୍ବାଦଶ ଭାଗରେ ଚଳନ ରାହୁ ଅଧିକ ବ୍ୟସ୍ତ କରାଇବେ। ଭ୍ରମଣର ସମକକ୍ଷତା ଅଧିକ ହେବ କିନ୍ତୁ ଯାନକୁ ଯତ୍ନର ସହିତ ଚଲାନ୍ତୁ ଏବଂ ଚୋରି ହେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେତୁ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ଯଦି କୋର୍ଟ ବାହାରେ ମାମଲା ସମାଧାନ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ। ବିଦେଶୀ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକରେ ସେବା ଏବଂ ନାଗରିକତ୍ୱ ପାଇଁ ଆବେଦନଗୁଡିକ ସଫଳ ହେବ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ରାଶିର ଲାଭ ଭାଗରେ ଚଳନ ରାହୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଖଟା ଏବଂ ମଧୁର ଅନୁଭବ କରାଇବ।ଆୟର ମାଧ୍ୟମ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଶତ୍ରୁମାନେ ପରାସ୍ତ ହେବେ। କୋର୍ଟ କଚେରୀ ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ମିଳିବ କିନ୍ତୁ ବନ୍ଧୁ କିମ୍ବା ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ଆପଣ ମଦ୍ୟପାନର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି। ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ପରିବାରର ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ଭାଇମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଉଥିବା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଭଲ ରହିବ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ରାଶିର ଦଶମକର୍ମ ଭାଗରେ ଚଳନ ରାହୁ ଅନେକ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଫଳାଫଳ ଦେବେ। ଚାକିରିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ନୂତନ ଚୁକ୍ତିଗୁଡ଼ିକର ଯୋଗ ଅଛି। ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ରାଜନେତା କିମ୍ବା ସମାଜର ସମ୍ଭ୍ରାନ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ନିର୍ବାଚନ ସହ ଜଡିତ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ ହେବେ। ଅଚଳ ସମ୍ପତ୍ତି ସହିତ ଜଡିତ ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟ ସମାଧାନ ହେବ। ପିତାମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ରାଶି ଭାଗ୍ୟ ଭାଗରେ ଚଳନ ରାହୁଙ୍କର ଅନେକ ଉପାୟରେ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଫଳାଫଳ ଦେବେ। ବିଦେଶୀ ବନ୍ଧୁ କିମ୍ବା ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ ସୁଖଦ ଖବର ପାଇବାର ଯୋଗ ଅଛି। ସନ୍ତାନଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱ ପୂରଣ କରିବେ,ଚିନ୍ତା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହେବ।ନବ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତି ଏବଂ ପାଡୁର୍ଭାବର ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଅଛି। ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭଲ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଧର୍ମ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ଉଦାସୀନତା ଆସିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ।

Google

ତୁଳା ରାଶି:-

ରାଶିରେ ଅଷ୍ଟମ ଭାଗରେ ଚଳନ କରୁଥିବା ରାହୁ ଉତ୍ଥାନ ପତନ ଏବଂ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଦେବେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବେ। ଗଳା ଏବଂ ପେଟ ଜନିତ ରୋଗରୁ ବଞ୍ଚି ରୁହନ୍ତୁ। ବୃଥା ଝଗଡା ଏବଂ ବିବାଦରୁ ମଧ୍ୟ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ। ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। କାମ ଶେଷ କରିବା ମାତ୍ରେ ସିଧା ଘରକୁ ଆସନ୍ତୁ। ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବସିବାକୁଥିବା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଭଲ ମାର୍କ ପାଇବା ପାଇଁ ଅଧିକ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡିବ।

ବିଛା ରାଶି:-

ରାଶିରେ ସପ୍ତମ ଭାଗରେ ଚଳନ କରୁଥିବା ରାହୁ ବିବାହ ସମ୍ବୋଦ୍ଧିତ ମାମଲାରେ କିଛି ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବେ। କିନ୍ତୁ ପରେ ସଫଳତା ମଧ୍ୟ ଦେବେ। କେନ୍ଦ୍ର ତଥା ରାଜ୍ୟସରକାର ବିଭାଗରେ ପଡିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ଟେଣ୍ଡର ଆଦି ପକାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ସୁଯୋଗ ଅନୁକୂଳ ରହିବ। ବିବାହିତ ଜୀବନରେ କିଛି ଫାଟକ ହୋଇପାରେ। ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ, ସେଥିପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ରହିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ଶାଶୁଘର ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ରାଶିରେ ଷଷ୍ଠ ଭାଗରେ ଚଳନ କରୁଥିବା ରାହୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ବର୍ଷରେ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ଆରିଷ୍ଟକୁ ହ୍ରାସ କରିବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଯତ୍ନବାନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ଶତ୍ରୁମାନେ ପରାସ୍ତ ହେବେ। କୋର୍ଟ କଚେରୀ ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ରହିବାର ସଂକେତ ରହିଛି। ଆପଣଙ୍କ ଉର୍ଜା ଶକ୍ତିର ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖନ୍ତୁ, ତେବେ ସଫଳତାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିବ। ଶିକ୍ଷା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ମଧ୍ୟ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଭଲ ସଫଳତା ପାଇବେ।

ମକର ରାଶି:-

ରାଶିରେ ପଞ୍ଚମ ଭାଗରେ ଚଳନ କରୁଥିବା ରାହୁ ସନ୍ତାନ ତରଫରୁ କିଛି ଚିନ୍ତା ବୃଦ୍ଧି କରିପାରନ୍ତି। ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ପରାମର୍ଶ ଯେ ସେମାନେ ନିଶାଖୋର ପାଖରୁ ବଞ୍ଚି ରୁହନ୍ତୁ, ନଚେତ ବହୁତ କ୍ଷତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।ଦୁଷ୍ଟ ସଙ୍ଗତ ଆପଣଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରେ, ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଆୟାର ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ଭଲ ସମୟ ଅଟେ। ଚାକିରୀରେ ପଦନ୍ନତି ତଥା ନୂତନ ଚୁକ୍ତିନାମା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ନୂତନ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପାଇଁ ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତ ଏବଂ ପାଡୁର୍ଭାବର ସଂଯୋଗ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ରାଶିରେ ଚତୁର୍ଥ ଭାଗରେ ଚଳନ କରୁଥିବା ରାହୁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଫଳ ମିଳିବ ଦେବେ। ରୋଜଗାର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଏହା ଭଲ ରହିବ। କିନ୍ତୁ କୌଣସି କାରଣରୁ ପାରିବାରିକ କଳହ ଏବଂ ମାନସିକ ଅଶାନ୍ତିର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ। ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ଆଶା ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଅଚଳ ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମାମଲାର ସମାଧାନ ହେବ। ସାବଧାନତାର ସହିତ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତୁ। ଦ୍ରବ୍ୟ ଚୋରିରୁ ବଞ୍ଚି ରୁହନ୍ତୁ।ଏସବୁ ସ୍ୱତେ ମଧ୍ୟ ସାମାଜିକ ସ୍ତରରେ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

ମୀନ ରାଶି:-

ରାଶିରୁ ପରାକ୍ରମଭାବରେ ଚଳନ କରିବା ରାହୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ବରଦାନରୁ କମ ନୁହେଁ। ସାହସ ପରାକ୍ରମର ବୃଦ୍ଧି ତ ହେବ ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶକ୍ତି ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ଆପଣ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଫଳ ହେବେ। ଆପଣ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ  ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ। ନୂତନ ବର୍ଷରେ ଆପଣ ସଫଳତାର ଶିଖରରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ପରିବାର ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ସାନଭାଇଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ଏବଂ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦରୁ ଦୂରେଇ ରଖନ୍ତୁ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ। ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ନିଜ ଇଷ୍ଟ ଭଗବାନଙ୍କ ନାମ ଅବଶ୍ୟ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.