Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୬ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦, ବୁଧବାର: ବୁଧବାର ଦିନ ୮ଟି ରାଶି ଉପରେ ବର୍ଷିବ ପ୍ରଭୁ ଗଣେଶଙ୍କ କୃପା, ସୁଖ, ସନ୍ତୁଷ୍ଟି ମିଳିବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବୁଧବାର ୧୬ ଡିସେମ୍ବରର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୧୬ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦।

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜି କୌଣସି ଅଟକି ରହିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କଥା ଏବଂ ଭାଷଣ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ। କ୍ୟାରିୟରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ଗୁରୁଙ୍କ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ। ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଯୋଗ କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ପରିବେଶ ସୁଖଦ ରହିବ। ବିନା କୌଣସି ଯୋଜନାରେ ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ ଆଗକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଘରେ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ପରିବେଶ ଆପଣଙ୍କ ଟେନସନକୁ କମ କରିଦେବ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜି କିଛି ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ ବିରକ୍ତିର କାରଣ ହୋଇପାରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ। ପିଲାମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ପାରସ୍ପରିକ ସମନ୍ୱୟ ଭଲ ରହିବ। ଆପଣ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଫିଟ ରହିବେ। କିଛି ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ କଥା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ। ଶାଶୁ ଘର ପକ୍ଷରୁ ଆର୍ଥିକ ଲାଭର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ଖାସ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହିତ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ। ପ୍ରେମର ଶକ୍ତି ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରେମ କରିବାର କାରଣ ଦେଇଥାଏ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟର  କାରବାର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିପାରେ। ଅତିଥିମାନଙ୍କର ଘରକୁ ଆଗମନ ହେବ। ଆପଣ ସାଧାରଣ ଜୀବନରେ ସମ୍ମାନ ପାଇବେ। ପୋଷାକ ଏବଂ ଅଳଙ୍କାର କିଣିବାରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ନିଶ୍ଚିତ ମିଳିବ। ଲାଭ ପାଇଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। କୌଣସି ବିଶେଷ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହିତ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ବ୍ୟବସାୟ ମାନ୍ଦା ହୋଇପାରେ। ସମସ୍ୟାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଏହା ଭଲ ଦିନ ହେବ। କୌଣସି ନୂତନ ଅଫର ମଧ୍ୟ ମିଳିପାରେ।

Google

କର୍କଟ ରାଶି:-

ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ ଦେଖାହୋଇପାରେ।  ନିୟୋଜିତ ଲୋକମାନେ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ପାଇବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଛୋଟ ଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଲାଭ ଦେବ। କୌଣସି ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ଅନୁଯାୟୀ ଦାନ କରିବା ଉଚିତ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଅନାଥ ଆଶ୍ରମକୁ ଦାନ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଦାୟକ ହେବ। ସଫଳତା ଆପଣଙ୍କର ପାଦକୁ ଚୁମ୍ବନ କରିବ। ସଫଳତା ପରେ ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱସ୍ତ ରହିବେ। ମନ ବିଚଳିତ ହୋଇପାରେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସାଧାରଣ ରହିବ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଶୁଭ ଖବର ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆସିବ। ଧନ ହାନି ହେବାର ପ୍ରବଳ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ। ଜୁଆ ଖେଳ ଏବଂ ଲଟେରୀରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାରେ ମନ ଦୁଃଖିତ ହୋଇପାରେ। ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଆଜି ଜନ୍ମଦିନ ଅଛି ସେମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ପାଖରୁ ମନ ପସନ୍ଦର ଉପହାର ପାଇପାରିବେ। ଆପଣ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ ପାଇବେ। ଚିନ୍ତା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର କାମ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ। ମନରେ ସୁଖ ଭରି ରହିବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ ସଫଳତା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ରୁଢିବାଦି ଚିନ୍ତାଧାରାର ଅଟନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ତାହାକୁ ପଛରେ ଛାଡ଼ି ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ପରି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ। ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନଶୀଳ ଅବସ୍ଥା ରହିବ। ଆଜି କିଛି ଅନାବଶ୍ୟକ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଆସିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିପାରେ। ବେଳେବେଳେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଧ୍ୟାନ ବିଚଳିତ ହେବାର ପରିସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜି ଶତ୍ରୁ ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ଆପଣଙ୍କର ଅସୁବିଧା ହେବ। ଏପରିକି ଶାରୀରିକ ସ୍ତରରେ ଆପଣ ଟିକିଏ ଦୁର୍ବଳ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ପିତାଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ଏବଂ ଉତ୍ସର୍ଗକୃତ ମିଳିବ। ଅଳ୍ପ ପରିଶ୍ରମ ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଖ୍ୟାତି ପାଇବେ। ଆପଣ କୌଣସି ଦୂର ଦୂରାନ୍ତର ଯାତ୍ରା କରିବାର ଖବର ପାଇପାରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇପାରେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ମଧ୍ୟମ ଦିନ ହେବ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ରୋମାଞ୍ଚକର ରହିବ।କିଛି ମୁହୂର୍ତ୍ତ  ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବିତାଇ ପାରିବେ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଶୁଭ ଅଟେ। ଯାତ୍ରା ଶୁଭ ହେବ ଏବଂ ହଠାତ ଲାଭରେ ମନ ଖୁସି ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର କାମ ଠିକ ସମୟରେ କରିବେ। ବଡ଼ ମାନଙ୍କ ବ୍ୟବହାରରେ କମି ଆସିପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କରେ ଝଟକା ଲାଗିପାରେ। ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କର ମନୋଭାବରେ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହୁଅନ୍ତୁ । ଆଜି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ମିଳିବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ମଜାଳିଆରେ ଅତିବାହିତ ହେବ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣ ଖାଇବା ପିଇବା ପ୍ରତି ସତର୍କ ହେବା ଉଚିତ। କୌଣସି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ନିଜେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଆଶା କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଆଜି ଚାକିରିରେ ଭଲ ଖବର ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।ସହଭାଗୀତାରେ ଆପଣ କରୁଥିବା ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ସଜାଗ ରୁହନ୍ତୁ। ଅଫିସରେ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ସହାୟତା ମିଳିବ। ବ୍ୟବସାୟ ସାମ୍ନାରେ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଲାଭ ହେତୁ କାହାକୁ କ୍ଷତି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

Google

ମକର ରାଶି:-

ଆପଣଙ୍କ ଭାଇଭଉଣୀମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତିର ସମାଧାନ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ଏବଂ ଆକର୍ଷଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ସର୍ତ୍ତ ରହିବ। କୌଣସି ନୂତନ ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାରେ ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଦେଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କର ବିରୋଧୀମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ସାହସ କରିବେ ନାହିଁ। ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଯୁକ୍ତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆପଣଙ୍କର ବକ୍ତବ୍ୟରେ ସଂଯମ ରୁହନ୍ତୁ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ନୂତନ ସୁଯୋଗ ଜୀବନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବ। ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କେହି ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରୁ ବାହାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଗାଡି ଚଲାଇବା ସମୟରେ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତୁ। ଆଜି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ବ୍ୟବସାୟ ବଢିବା ସହିତ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସଫଳତା ଏବଂ ଧନ ପାଇବେ। ଆପଣ ରୋଜଗାରରେ ଭଲ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜି କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ। ବାଦ ବିବାଦରେ ପଡ଼ନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ହାତରେ ହାତ ରଖି ଚାଲିବାକୁ ପଡିବ। ମାନସିକ ଜଟିଳତା ହେତୁ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ମନ ଲାଗିବ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ କାମରେ କିଛି ବାଧାବିଘ୍ନର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ। କିଛି ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ମଧ୍ୟ ରହିବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣ ହସି ହସି ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିପାରିବେ। ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ ଥକ୍କାପଣ ଅନୁଭବ କରିବେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ପ୍ରଭୁ ଗଣେଶଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ “ଜୟ ଶ୍ରୀ ଗଣେଶ” ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ଆଜିର ଦିନଟି ଶୁଭ ହେଉ,ଆଶା କରୁଛୁ ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କର କେମିତି କଟିବ ଜାଣି ପାରିଥିବେ,ଆର୍ଟିକିଲିଟି ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ନିଶ୍ଚିତ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.