Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୪ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦, ସୋମବାର : ଆଜି ବର୍ଷର ଶେଷ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପରାଗ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ୬ଟି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆଜି ଏହି ବର୍ଷର ଶେଷ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପରାଗ ଳାଗିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ସୂର୍ଯ୍ୟ ପରଗରେ ଏକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅଶୁଭ ଯୋଗ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏଥର ସୂର୍ଯ୍ୟ ପରାଗ ସମୟରେ ଗୁରୁ ଚଣ୍ଡାଳ ଯୋଗ ଗଠନ ହେବ। ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ୧୪ ଡିସେମ୍ବର ସୋମବାରର ରାଶିଫଳ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ। ଆମ ଜୀବନରେ ରାଶିଫଳର ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳର ନିର୍ଣ୍ଣୟ ଗ୍ରହର ଚଳନ ଏବଂ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ ଗଠିତ। ପ୍ରତିଦିନ ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳରେ ଆପଣ ଚାକିରି, ବ୍ୟବସାୟ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ବିବାହିତ ଏବଂ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ସହିତ ଜଡିତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସୂଚନା ପାଇବେ।

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜି ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ ଶୁଭ ଖବର ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ମିତ୍ରଙ୍କର ସାଥ ମିଳିବ। ଆଜି ବିନା ଚିନ୍ତା ନକରି କିଛି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ନୂତନ ସମ୍ପର୍କ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ଏବଂ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ନିଦ୍ରାର ଅଭାବ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ଆପଣ ଚାହୁଁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ସମୟ ଲାଗିବ। ଆଜି ନିବୃତ୍ତ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଯଦି ଆପଣ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ନାହିଁ ତେବେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇପାରେ। ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନର ଗତି ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ ହେବ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରେ ଆନନ୍ଦର ପରିବେଶ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଜବୁତ ହେବ ଏବଂ ଆପଣ ନିଜ ଭିତରେ ଶକ୍ତିକୁ ଅନୁଭବ କରିବେ। ସମ୍ପର୍କରେ ସୁସଙ୍ଗତତା ରହିବ। ଟଙ୍କା ପାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦିନଟି ଅନୁକୂଳ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ ଭାବରେ କାମ କରନ୍ତୁ। ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ କର୍ମ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେବ। ଆଜି ଆପଣ କରିଥିବା ପ୍ରୟାସ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଆପଣ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଏକ ସୁଖଦ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜି ମନ ଚିନ୍ତିତ ରହିବ। କିନ୍ତୁ କୌଣସି ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେବ ନାହିଁ। ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଅନେକ ଭଲ ଫଳାଫଳ ହାସଲ ହେବ। ଆପଣ ସରକାରଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ପକ୍ଷରୁ ଉପକୃତ ହେବେ। ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ ଯୋଗୁଁ କର୍ମଚାରୀମାନେ ବିରକ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ଭଲ ହେବ। ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଲାଭ ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଶାସନିକ ଦକ୍ଷତା କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ।

Google

କର୍କଟ ରାଶି:-

ପାରିବାରିକ ଚିନ୍ତା ଦୂର ହେବ।ଖୁସି ଖବର ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ। ଏହା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଫଳପ୍ରଦ ଦିନ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। ସେଠାରେ ଟଙ୍କା ଆସିବ। ଆପଣ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଚାକିରି ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ ଉପଯୋଗୀ ଏବଂ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପରାମର୍ଶ ପାଇପାରିବେ। ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ମିଳିପାରିବ। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଟଙ୍କା ଉନ୍ନତି ହେବ। ପ୍ରେମ ଏବଂ ସହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ରହିବ।କୌଣସି ପ୍ରକାରର ବିବାଦରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଦୂରତା ରଖିବାକୁ ପଡିବ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ମତ ସହିତ ପରିଚିତ ହେବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ ଏବଂ ସମସ୍ତେ ଏହା ବିଷୟରେ ଜାଣିବେ। ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅପାର ପ୍ରେମ ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ହଠାତ ଲାଭ ହୋଇପାରେ। ଅଧିକାରୀମାନେ ସହାୟତା ପାଇବେ। ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ଚାକିରିରେ ଆପଣ ଭଲ କାମ କରିପାରିବେ । ଯଦି ଆପଣ ବିବାହିତ ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ଏକ ଭାବପ୍ରବଣ ଆଲୋଚନା କରିପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କରର ସମର୍ପଣର ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଅନୁଭବ ଅଛି। ଆପଣ ବିବାହିତ ଜୀବନର ଆନନ୍ଦ ପାଇପାରିବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଅତିରିକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର କ୍ଷମତା ସେହିମାନଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିବ ଯାହାର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଆପଣଙ୍କଠାରୁ କମ ଅଟେ। କାର୍ଯ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ସାମର୍ଥ୍ୟଠାରୁ ଅଧିକ ଚାହିଦା ପ୍ରମାଣ କରିବ। ଆପଣଙ୍କର ପରିସର ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କର ଦକ୍ଷତା ଏବଂ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଆଧାରରେ ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟଗୁଡ଼ିକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବେ। ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ସମୟରେ ଶାନ୍ତ ଏବଂ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହେବା ଉଚିତ। ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ ନୁହେଁ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ପରିବାରର ସହାୟତା ସହିତ ଆଜି ଏକ ପ୍ରଗତିଶୀଳ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ। ଯଦି ଆପଣ କାହା ସହିତ ଏକ ବଡ ଡିଲ କିମ୍ବା ପାର୍ଟନର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଚିନ୍ତାର ସହିତ ଆଗକୁ ବଢନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ। ବ୍ୟସ୍ତତା ହେତୁ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଭଦ୍ର ଭାବରେ କଥା ହୁଅନ୍ତୁ। ଜମି ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି ସହ ଜଡିତ କୌଣସି ବିଷୟ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ରହିବ। ପିତାମାତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନିଅନ୍ତୁ। ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଦୀର୍ଘ ଯାତ୍ରା ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ସୃଷ୍ଟି କରିବ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ବୁଝିବିଚାରି କରିବା ଉଚିତ। ନଚେତ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିବ। ଅଫିସରେ ଆପଣ କିଛି ନୂଆ କାମ ପାଇବେ। ଯାହାକୁ ଆପଣ ପୂରଣ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆପଣ ପରିବାର ସହିତ ଭଲ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରି ପାରିବାରିକ ଜୀବନକୁ ଖୁସି କରିବେ। ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି। କୌଣସି ଚଳନଶୀଳ କିମ୍ବା ଧନ ସମ୍ପତ୍ତି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ। ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ

ଧନୁ ରାଶି:-

ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡିକ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ଯେଉଁମାନେ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ମଧ୍ୟ ଅନୁକୂଳ ହେବ କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ପତି ଆଜି ଏକ ଯାତ୍ରା କରିପାରନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିଲେ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରିବେ। ପରିବାରରେ କୌଣସି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ବଡ଼ମାନଙ୍କର ଧାର୍ମିକ ପରିଦର୍ଶନ ଯୋଜନା କରାଯାଇପାରେ। ଘରେ ଯଦି ବାସ୍ତୁ ଅନୁରୂପ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ତ ପାରିବାରିକ କନ୍ଦଳ ଦୂର ହେବ।

Google

ମକର ରାଶି:-

ଚାକିରି ବ୍ୟବସାୟର ସନ୍ଧାନ ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କଠାରୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପାଇପାରିବେ। ଯାତ୍ରା ଫଳପ୍ରଦ ହେବ ଏବଂ ସଫଳତା ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ରହିବ। ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟର ସଫଳତା ପାଇବେ।ଆପଣ ନିଜର ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରିବାକୁ ବିଚାର କରିବେ। ଆପଣ ପଦପ ପ୍ରଭାବର ଲାଭ ପାଇବେ। ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇପାରନ୍ତି। ବ୍ୟବସାୟ ସହଭାଗୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଲାଭବାନ ହେବେ। ନୂତନ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ମିଳିପାରେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହଯୋଗ ନମିଳିବା କାରଣରୁ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ବିଶେଷ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଦେଖହେବ। ଅଫିସରେ ଆପଣଙ୍କର ଜୁନିଅରମାନେ ଆପଣଙ୍କଠାରୁ କାମ ଶିଖିବାକୁ ଚାହିଁବେ। ଆପଣଙ୍କର ଯୋଜନାବଦ୍ଧ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ। ଆର୍ଥିକ ସାମ୍ନାରେ ଏହା କଷ୍ଟକର ଦିନ ହୋଇପାରେ କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ଅବରୋଧ ହୋଇଯିବ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ କୌଣସି ନୂଆ କଥା ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ  ଆସିବ କିମ୍ବା ଆପଣ କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହେବା ଯୋଗୁ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ।ଏହା ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ। ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଗତି ଆସିବ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜି ଧନ ଲାଭ ଯୋଗ ରହିଛି। କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବେ ଏବଂ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଫଳାଫଳ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବା। ଆଜି କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ସମୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ପଦ୍ଧତି ବଦଳିପାରେ। ଯାହା ଦ୍ବାରା ଆପଣମାନେ ଲାଭବାନ ହେବେ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟର ଚିନ୍ତା ହ୍ରାସ ହୋଇପାରେ। ସରକାରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭବାନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ପ୍ରଭୁ ମହାଦେବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ “ହର ହର ମହାଦେବ ” ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ଆଜିର ଦିନଟି ଶୁଭ ହେଉ,ଆଶା କରୁଛୁ ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କର କେମିତି କଟିବ ଜାଣି ପାରିଥିବେ,ଆର୍ଟିକିଲିଟି ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ନିଶ୍ଚିତ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *