Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ନୂଆବର୍ଷରେ ଘରକୁ ନେଇ ଆସନ୍ତୁ ଶୁଭ ଜିନିଷ , ବର୍ଷ ସାରା ହେବ ନାହିଁ ଧନର ଅଭାବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଚଳିତବର୍ଷ କରୋନାର ଆତଙ୍କ ସାରା ବିଶ୍ୱକୁ ଭୟଭୀତ କରିଦେଇଛି। ଏହା କାରଣରୁ କାହାକୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପୁଣି ଆଉ କାହାକୁ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ବିଶ୍ୱାସ ନୂତନ ବର୍ଷ ସହିତ ଜଡିତ ହୋଇରହିଛି। ଏହାସହ ସମସ୍ତେ ଆସନ୍ତା ନୂତନ ବର୍ଷକୁ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ଏବଂ ଖୁସିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇ ଥିବାର ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବାସ୍ତୁ ଏବଂ ଫେଙ୍ଗଶୁଇ ଅନୁଯାୟୀ , ଏଭଳି କିଛି ଜିନିଷ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ , ଯାହାକୁ ଘରକୁ ଆଣିବା ଦ୍ୱାରା ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧତା ମିଳିବା ସହିତ ଧନ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ।

ତୁଳସୀ ଗଛ:-

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ତୁଳସୀ ଗଛକୁ ଶୁଭର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହାକୁ ଘରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ପରିବେଶ ଶୁଦ୍ଧ ହେବା ସହିତ ଅନ୍ନ ଏବଂ ଧନ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କେବଳ ରବିବାର ଦିନକୁ ଛାଡି ପ୍ରତିଦିନ ଏଥିରେ ଜଳ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। ଏହାସହିତ ପ୍ରତିଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଘିଅର ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଘରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ବାସ ହେବା ସହିତ କୁଆଁରୀ ଲୋକମାନଙ୍କର ବିବାହର ସଂଯୋଗ ଖୋଲିଥାଏ।

Google

ପିରାମିଡ଼:-

ଘରେ ପିରାମିଡ଼ ରଖିବାକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଇଛି। ଏହାଦ୍ବାରା ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଦୂର ହୋଇ ଚାରିଆଡେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ସଞ୍ଚାର ହେବ। ଅନ୍ନ ଏବଂ ଧନ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇ ଜୀବନରେ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ଶାନ୍ତି ରହିବ। ଆପଣ ଏହାକୁ ତମ୍ବା , ପିତ୍ତଳ , ପଥର କିମ୍ବା ପଞ୍ଚ ଧାତୁରେ ରଖିପାରିବେ।

ପବନ ଚାଇମ:-

ପବନ ଚାଇମକୁ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଘରର ଦ୍ୱାର ଅତ୍ୟନ୍ତ ଠିକ ହୋଇଥାଏ। ପବନର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିବା ଦ୍ୱାରା ମଧୁର ଧ୍ୱନି କାନରେ ପଡ଼ିଥାଏ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ଧ୍ୱନି ଦ୍ୱାରା ସମଗ୍ର ଘରେ ସକାରତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବିସ୍ତାର ହେବା ସହିତ ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର ହୋଇଥାଏ।

Google

ବାଉଁଶ ଗଛ:-

ଫେଙ୍ଗଶୁଇ ଅନୁଯାୟୀ , ବାଉଁଶ ଗଛକୁ ଘରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ଜୀବନର ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇ ଉନ୍ନତିର ମାର୍ଗ ଖୋଲିଥାଏ। ଏହାକୁ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଘରର ପୂର୍ବ ଦିଗକୁ ସବୁଠାରୁ ଉତ୍ତମ ଦିଗ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଇଛି।

ଲାଫିଙ୍ଗ ବୃଦ୍ଧା:-

ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦ୍ୱାରା ପୀଡିତ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଘରେ ଲାଫିଙ୍ଗ ବୃଦ୍ଧା ରଖିବା ଉଚିତ। ଏହାଦ୍ବାରା ପଇସାର ସମସ୍ୟା ଦୂର ହେବା ସହିତ ଘରର ପରିବେଶ ଖୁସିମୟ ରହିଥାଏ। ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ରଖିପାରିବେ। ଏହାଦ୍ବାରା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବା ସହିତ ଆୟର ନୂତନ ସ୍ରୋତ ସୃଷ୍ଟି ହେବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ନିଜ ଇଷ୍ଟ ଦେବଙ୍କ ନାମ ଅବଶ୍ୟ ଲେଖନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.