Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

୨୦୨୧ ରେ ଏହି ୩ଟି ରାଶିଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ ଶନିଦେବଙ୍କ ସାଢ଼େସାତି। ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଭଗବାନ ଶନିଦେବଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନ୍ୟାୟର ଦେବତା  କୁହାଯାଏ। ବ୍ୟକ୍ତି ଜୀବନରେ ଯେମିତି କର୍ମ କରେ ଭଗବାନ ଶନି ଦେବ ମଧ୍ୟ ସେହିଭଳି ଫଳ ଦିଅନ୍ତି। ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ ତେବେ ସେ ଭଗବାନ ଶନିଦେବଙ୍କର ସାଢେ ସାତୀ କିମ୍ବା ଧୈୟାରେ ବି ଭଲ ଫଳ ​​ପ୍ରାପ୍ତ କରିଥାଏ। ସେମିତିରେ ଗ୍ରହ ଏବଂ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଅନୁଯାୟୀ ମଧ୍ୟ ଭଗବାନ ଶନି ଗ୍ରହଙ୍କ ଗଣନା ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ।

ଶନିଙ୍କର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ,ଭଗବାନ ଶନିଙ୍କର ସାଢେ ସାତୀ , ଶନିଙ୍କ ଧୈୟା ଏବଂ ମହାଦଶା ଏହି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ରାଶି ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ତେବେ ଭଗବାନ ଶନିଦେବ ଏହି ବର୍ଷ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରୁନାହାଁନ୍ତି। ୨୦୨୦ ରେ ଆଗାମୀ ଅଢେଇ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଧନୁ ରାଶିକୁ ଛାଡି ମକର ରାଶିରେ ଉପସ୍ଥିତ ହେବେ।

Google

ଭଗବାନ ଶନିଦେବ ୨୦୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଠାରେ ରହିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଭଗବାନ ଶନିଦେବ ହୁଏତ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରୁନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ନକ୍ଷତ୍ର ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବେ। ସେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନକ୍ଷେତ୍ର ଉତ୍ତରାସାଢା ନକ୍ଷେତ୍ର ୨୦ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନକ୍ଷତ୍ର ଉତ୍କଳ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ରହିବେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମକର ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ସମୟରେ ଏହା ଧନୁ ରାଶି ପାଇଁ ଉତରତି, ମକର ରାଶି ପାଇଁ ମଧ୍ୟଭାଗ ଏବଂ କୁମ୍ଭ ରାଶି ପାଇଁ ଅଧିକ ସାଢେ ସାତୀ ରହିବ।

୧୮ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭଗବାନ ଶନିଦେବ

ମକର ରାଶିରେ ସୁଗୃହିତ ଭାବରେ ରହିବେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ୩୦ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୨ ରୁ ୯ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୁମ୍ଭ ରାଶିରେ ଗଚର କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଧନୁ ରାଶି, ମକର ରାଶି କିମ୍ବା କୁମ୍ଭ ରାଶିରେ ଆସନ୍ତି ତେବେ ଭଗବାନ ଶନିଦେବଙ୍କ ସାଢେ ସାତୀରେ ଭୟଭୀତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ବୃଦ୍ଧ ଏବଂ ଗରିବଙ୍କର ସେବା କରି ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କର ମାନ ସମ୍ମାନ କରି ଆପଣ ଭଗବାନ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିପାରିବେ।

Google

ଭଗବାନ ଶନିଙ୍କ ସାଢେ ସାତୀରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କିଛି ସହଜ ଉପାୟ ମାନ ଅଛି। ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ଶନିବାର ଦିନ ‘ ଓଁ ପ୍ରାଂ ପ୍ରିଙ୍ଗ ପ୍ରୋନଂ ଶନିଶ୍ଚରାୟ ନମଃ’ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅମାବାସ୍ୟା ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଘର ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ସ୍ଥାନ ସଫା କରିବା, ଧୋଇବା ଏବଂ ସୋରିଷ ତେଲରେ ଏକ ଦୀପ ଜାଳିବା ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ।

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଗୁଡ଼ ଏବଂ ଚଣାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଦ୍ରବ୍ୟ ଭୋଗ ଲଗାଇ ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବାଣ୍ଟି ଦିଅନ୍ତୁ।  ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶନି ମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ସ୍ତତ୍ର, ଦଶରଥ କୃତ ଶନି ସ୍ତତ୍ରଙ୍କର ୪୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତିଦିନ ପାଠ କରନ୍ତୁ। ଏହି ସମସ୍ତ ଉପାୟ କରି ଆପଣ ଭଗବାନ ଶନିଙ୍କ ସାଢେ ସାତୀରୁ ବଞ୍ଚି ପାରିବେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ” ଜୟ ଶନିଦେବ ” ଅବଶ୍ୟ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *