Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୦୬ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦, ରବିବାର: ଆଜି ଏହି ୩ଟି ରାଶିକୁ ସମ୍ଭାଳି କରି ଚାଲିବା ଦରକାର, ସମସ୍ୟା ଭରା ରହିବ ଏହି ଦିନ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ରବିବାର ୬ ଡିସେମ୍ବରର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳ ର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳ ର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୬ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦।

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜି ଦିନସାରା ଖୁସି ରହିବେ। ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଇଗୋକୁ ଆପଣଙ୍କ ପଥରେ ଯିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଲୋକମାନେ ଏହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ମାନ ସମ୍ମାନ ଜାରି ରଖିବେ। ଆଜି ଆପଙ୍କର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ ଆପଣ ନିଜର  ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଲୋଭିତ ହେବେ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଭଲ ହେବ ନାହିଁ। ଆପଣ ନିଜ ଇଚ୍ଛା ଏବଂ ଦାୟିତ୍ୱ ମଧ୍ୟରେ ସୁଇଙ୍ଗ ପାଇବେ। ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ସମନ୍ୱୟ ରହିବ । ଛାତ୍ରମାନେ ଏହି ସଫଳତାରେ ଖୁସି ହେବେ। ନୂତନ ଆୟର ଉତ୍ସ ସୃଷ୍ଟି ହେବ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜି ଜୀବନସାଥୀ ଏବଂ ପିଲାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ହେବ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମନରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେବ। ଆଜି ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ମନୋବଳ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହେବା ମନକୁ ଖୁସି ରଖିବ। ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ । ଛାତ୍ରମାନେ ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ । ଏହା ଭଲ ଯେ ଆପଣ ଆଜି କୌଣସି ମୂର୍ଖ ବିତର୍କରେ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଧର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ନମ୍ରତାର ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ। ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଆପଣ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଟଙ୍କା ଆସିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ। ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଳନ କରିବା ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚ ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ସହିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସୁବିଧା ନକରିବାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ। ମାନସିକ ଚାପକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ପୂଜା ପାଠ୍ୟରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ। ଆପଣ ଭଲ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଅର୍ଥନୈତିକ  କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦିନଟି ଭଲ ରହିବ। ଆପଣ ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବା ଦୃଢ଼ ସମ୍ପର୍କ ଆକାରରେ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେବ।

Google

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ସଫଳତାର ସହିତ ସଂଗଠିତ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଏବେ ବ୍ୟବହାର ବହନ କରିବେ।ଘରେ ଏହି ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବେଶ ପାଇଁ ଆପଣ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବା ଉଚିତ। ପ୍ରେମ ପାଇଁ ପରିବାରର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଝଗଡ଼ା ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କକୁ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ଆପଣ ବାହାରକୁ ଯାଇ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଦେଖା  କରିବା ଉଚିତ। ଅଳସୁଆ ଏବଂ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ପାରିବାରିକ ଉତ୍ତରଦାୟିତ୍ୱରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ। ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ମାନସିକ ଚାପ ଦେଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ଘରେ ଏବଂ କାମରେ ବହୁତ ଭଲ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଆଜି କେହି କୌଣସି ବଡ ଆର୍ଥିକ କାରବାର ନକରିବା ଭଲ ହେବ। ଆପଣ ନିଜ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ରଖନ୍ତୁ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ସ୍ୱାଭାବିକ ରହିବ। ଅନେକ ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ମାଗିବେ। ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସଚ୍ଚୋଟ ଭାବରେ ପରାମର୍ଶ ଦେବେ। ସାଙ୍ଗ ଏବଂ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଛାତ୍ରମାନେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ସମାଜ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରର ବଡ଼ ମାନଙ୍କଠାରୁ ସମ୍ମାନ ମିଳିବ। ଆଜି ଆପଣ ଏକ ଖୁସିର ଦିନ ବିତାଇବେ। ସୁଖ ପାଇଁ ଏହାର ମନେ ନୁହେଁ ଯେ ବାହାରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ମଜା କରିପାରିବେ  ବେଳେବେଳେ ଛୋଟ ଛୋଟ ଜିନିଷ ମଧ୍ୟ ଜୀବନରେ ବହୁତ ଆନନ୍ଦ ଆଣିଥାଏ। ଆପଣଙ୍କର ନିଜ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ। ଆପଣ ନିଜର ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁ କିମ୍ବା ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହିତ ସପିଂକୁ ଯାଇପାରିବ। ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଲାଭଦାୟକ ଦିନ ହେବ। ରାଜନେତାଙ୍କ ସଫଳତା ଦ୍ୱାରା ମନ ଆନନ୍ଦିତ ହେବ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆପଣଙ୍କୁ ଏକାଡେମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଯଦି ଆପଣ ଏକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଠିକ ହୋଇଯିବ। ଯଦି ଆପଣ ସ୍ଥିର ରୁହନ୍ତି ନାହିଁ ତେବେ କିଛି ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସାମ୍ନାରେ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ହଠାତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ଯାହା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ହେବ। ଚାକିରିରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଟଙ୍କା ସହ ଜଡିତ କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ବଜେଟର ଯତ୍ନ ନେବା ଭଲ ହେବ।

ବିଛା ରାଶି:-

ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ଦିନରେ ଦୁଇଗୁଣ ଏବଂ ରାତିରେ ଚାରିଗୁଣ ଉନ୍ନତି କରିବାର ନଜର ଆସୁଛି।ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଚାକିରି କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ କମାଇବାର ଦିନ ହେବ। ଆପଣ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ପିଲା ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି ହେବାର କାରଣ ଦେବେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଆଜି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ। କିଛି ଭାବି ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିପାରେ। ଖ୍ୟାତି ହାସଲ କରିବାର ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ ଅଛି। ଚାକିରିରେ ସଂଘର୍ଷ ପରେ ସଫଳତା ଆସିବ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଭଲ ରହିବ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜି ଧର୍ମ କର୍ମ ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ବଢିବ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥାର ସୁଧାର ଆସିବ। ଟଙ୍କାର ସ୍ଥିତି ଭଲ ରହିବ। ଆପଣ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଜାରି ରଖନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ପିତାଙ୍କ ସହିତ ଏହି ବିଷୟକୁ ନେଇ କଥା ହେବା ପାଇଁ ସମୟ ଭଲ ଅଟେ। ଛୋଟ କଥାକୁ ନେଇ କ୍ରୋଧକୁ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ହେଉଥିବା ଯୋଜନାଗୁଡିକ ଉପରେ ପାଣି ବହିଯିବା ଭଳି ନଜର ଆସୁଛି।

Google

ମକର ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଭାଇଭଉଣୀମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଚକିତ କରିଦେବେ। ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ଖୁସି ଏବଂ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ। କିଛି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବଡ ସମ୍ପର୍କଗୁଡିକର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଦିନ ଭଲ ରହିବ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଆପଣ କିଛି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହଯୋଗ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବ। ସାମାଜିକ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ଦିନ ଅଟେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ପରିବାରର ସାଥ ଦେବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନସାଥୀ ଆହୁରି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବେ। ଆଜି ଅତ୍ୟଧିକ ଉତ୍ସାହ ଏବଂ କ୍ରୋଧ କରିବା ଠାରୁ ଦୁରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ବିପରୀତ ପରିସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀ ବହୁତ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ। ଆଜି ଆପଣ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପର ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସମୟ ପାଇବେ ନାହିଁ। ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ପ୍ରଘଡତା ଆସିବ। ବହୁତ ଭଲ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ବିତାଇ ପାରିବେ। ଅଧ୍ୟୟନ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ମନକୁ ବିଚଳିତରୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ଆସିପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ଯୋଜନା ନକରି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ତ ସଫଳତାର ପଛରେ ରହିଯିବେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ନିଜର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। କିନ୍ତୁ ଏହି କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ଫଳାଫଳ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ପାଇପାରିବେ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ କିଛି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଷ୍ପତ୍ତିଗୁଡ଼ିକୁ ଯତ୍ନର ସହ ନେବାକୁ ପଡିବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ପ୍ରଭୁ ସୂର୍ଯ୍ୟଦେବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ “ଓଁ ସୂର୍ଯ୍ୟା ଦେବାୟ ନମଃ” ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ଆଜିର ଦିନଟି ଶୁଭ ହେଉ,ଆଶା କରୁଛୁ ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କର କେମିତି କଟିବ ଜାଣି ପାରିଥିବେ,ଆର୍ଟିକିଲିଟି ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ନିଶ୍ଚିତ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *