Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କର କୌଣସି କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇ ପାରେ ନାହିଁ ରାହୁ, ବହୁତ ଉନ୍ନତି କରିଥାନ୍ତି ଏହି ଲୋକମାନେ।ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ରାହୁଙ୍କୁ ଅଶୁଭ ଏବଂ ଛାୟା ଗ୍ରହ କୁହାଯାଏ। ସେଥିପାଇଁ ରାହୁଙ୍କ ନାମ ଶୁଣିଲେ ସମସ୍ତେ ଡରରେ ଥରି ଉଠନ୍ତି। ରାହୁଙ୍କ ନାମରେ ସମସ୍ତେ ଅନୁଭବ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ଯେ କିଛି ଅଶୁଭ କିମ୍ବା ଅପ୍ରୀତିକର ଘଟଣା ଘଟିବ ବୋଲି। ରାହୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏକ ଅଶୁଭ ଗ୍ରହ କିନ୍ତୁ ଏହା ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅଶୁଭ ହୋଇନଥାଏ।

ଆମେ ଏହା କହୁ ନାହୁଁ ବରଂ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରର ଅନେକ ପଣ୍ଡିତ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ରାହୁ ବେଳେବେଳେ ଏତେ ଶୁଭ ଅଟନ୍ତି ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ କରିଦିଅନ୍ତି। ତେଣୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ ରାହୁଙ୍କ ସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ।

Google

ଯଦି ରାହୁ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଏକାଦଶ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ତେବେ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁମାନ କରେ ଯେ ଯଦି ରାହୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଏକାଦଶ ସ୍ଥାନରେ ଥାଆନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଅଶୁଭ ନୁହେଁ ବରଂ ଶୁଭ ସ୍ଥିତି ଅଟେ ଏହା ଦ୍ବାରା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଧନ ଲାଭ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ନୂତନ ଆୟର ଉତ୍ସ ଖୋଲିଥାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ରାହୁ ଏକାଦଶ ସ୍ଥାନରେ ରହିଲେ ସମାଜରେ ମାନ ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଜୀବନରେ ନୂତନ ଉଚ୍ଚତା ହାସଲ ହୋଇଥାଏ।

ଚାକିରି ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବାବେଳେ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ଲାଭ ମିଳିଥାଏ।

ରାହୁ ଏହି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ ହୋଇଥାଏ।

ଯେଉଁମାନେ ମକର ରାଶିରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ରାହୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ। ଏହା ସହିତ ଯଦି ବୃହସ୍ପତି ଦ୍ୱାଦଶ ସ୍ଥାନରେ ଥିବେ, ତେବେ ଏହା ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ସୁନା ଉପରେ ବରଫ ଭଳି ହୋଇଥାଏ। ଅନ୍ୟ ରାଶି ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବୃହସ୍ପତିର ଏହି ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ବୋଲି ଧରାଯାଏ।

ଯଦି କୁଣ୍ଡଳୀରେ ରାହୁ ତୃତୀୟ ଘରେ ଅଛନ୍ତି।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଯେଉଁ ଲୋକମାନଙ୍କର ରାହୁ ତୃତୀୟ ଘରେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଅଟନ୍ତି। ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ଧନ ଏବଂ ଦୌଲତ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ ହୋଇଥାନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ କେବେବି ଜୀବନରେ ଧନର ଅଭାବ ହୋଇନଥାଏ। ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଜୀବନରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସୁବିଧା ମିଳିଥାଏ।

ଯେଉଁଲୋକ ମାନଙ୍କରେ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ରାହୁ ତୃତୀୟ ଘରେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଅଗ୍ରଗତି ଆଡକୁ ଗତି କରିଥାନ୍ତି। ସେମାନେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ଇଚ୍ଛାକୃତ ପଦବୀ ହାସଲ କରନ୍ତି। ସେମାନେ କଦାପି ହାରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ କାରଣ ସେମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ଭୟଭୀତ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ।

ଯଦି ଜାତକରେ ରାହୁ ଷଷ୍ଠ ଘରେ ରୁହନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଏପରି ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ।

ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଜାତକରେ ରାହୁ ସେମାନଙ୍କର ରାଶିରେ ଷଷ୍ଠ ଘରେ ଥାଆନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାନ୍ତି। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଏହିପରି ଲୋକମାନେ କଦାପି ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି ନାହିଁ। ଯଦି ସେମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ କୌଣସି କଠିନ ପରିସ୍ଥିତି ଆସେ ତେବେ ସେମାନେ ଏହାକୁ ଦୃଢ଼ ଭାବରେ ଲଢ଼ି ଥାଆନ୍ତି।

Google

ରାହୁଙ୍କର ଏହି ଅବସ୍ଥାରେ ରାଜ ଯୋଗର ସୁଖ ମିଳିଥାଏ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଯଦି ରାହୁ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରାଶିରେ ଦଶମ, ଏକାଦଶ, ଚତୁର୍ଦଶ ଏବଂ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ବସିଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଅଟେ। ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରାହୁ ଜାତକଙ୍କୁ ବହୁତ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ମିଳିଥାଏ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ବସିବା ପରେ ରାହୁଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ ସେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ରାଜ ଯୋଗର ଆନନ୍ଦ ମିଳିଥାଏ।

ଯଦି ପାପୁଲିରେ ଲମ୍ବା ରାହୁ ରେଖା ଅଛି ତେବେ କୋଣ ହୋଇଥାଏ

ଯେଉଁମାନଙ୍କର ପାପୁଲିରେ ଲମ୍ବା ରାହୁ ରେଖା ଅଛି ସେମାନଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ଉଚ୍ଚରେ ଥାଏ। ଏହା ଉପରେ ହସ୍ତରେଖା ବିଜ୍ଞାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଏକ ଲମ୍ବା ରାହୁ ରେଖା ଅଛି ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିନେ ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ସମ୍ମାନିତ ମିଳିଥାଏ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଯେଉଁଠାରେ ସେ କାମ କରନ୍ତି ସେହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଲାଭ ଏବଂ ପ୍ରଗତି ପାଇଁ ଅନେକ ସୁଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ।

ରାହୁ ଚାକିରିରେ କେବେ ଦେଇଥାନ୍ତି ଉଚ୍ଚ ପଦବୀ ?

ଏହିପରି ଭାବରେ ରାହୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ପବନ ଭଳି ଆସିଥାଏ ଏବଂ ସବୁକିଛି ଲୁଣ୍ଠନ କରିବାକୁ ଲାଗେ। କିନ୍ତୁ କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଉପରେ ରାହୁ ଅପାର କୃପା ରଖିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ଯେଉଁମାନଙ୍କର ପାପୁଲିରେ ଲମ୍ବା ରେଖା ଅର୍ଥାତ ରାହୁ ଲାଇନ ଅଛି ସେମାନେ ଚାକିରିରେ ଏକ ଉଚ୍ଚ ପଦବୀ ପାଆନ୍ତି। ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ସେମାନେ ସୁନ୍ଦର ଓଜନ ସହିତ କାମ କରନ୍ତି।

ହସ୍ତରେଖା ବିଜ୍ଞାନ ଅନୁଯାୟୀ ହାତରେ ଥିବା ଲମ୍ବା ରେଖାକୁ ନିଖୁଣ ରାହୁ ରେଖା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ। ସାଧାରଣତ ମାନାଯାଇଥାଏ ଯେ ଏହି ରେଖାଗୁଡ଼ିକ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଏବଂ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀଙ୍କ ପାପୁଲିରେ ମିଳିଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହିପରି ରେଖାଗୁଡ଼ିକ ଅତି ସମ୍ମାନିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାପୁଲିରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଏ।

ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହି ରେଖାଗୁଡ଼ିକ ସମାଜ ତଥା କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମନ ସମ୍ମାନ ଦେବା ପାଇଁ କାମ କରେ। ଏହା ସହିତ ଏହି ରେଖା ଥିବା ଲୋକମାନେ ସବୁବେଳେ ଚାକିରିରେ ଉଚ୍ଚ ମାନ୍ୟତା ପାଇଥାନ୍ତି।

ପାପୁଲିରେ ତିନୋଟି ରାହୁ ରେଖା ଯଦି ଥାଏ, ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭାଗ୍ୟବାନ ହୋଇଥାନ୍ତି।

ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାପୁଲିରେ ତିନୋଟି ରାହୁ ରେଖା ଥାଏ ତେବେ ସେ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ ଅଟନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ପାଇଥାନ୍ତି।ଅନ୍ୟ ଅର୍ଥରେ ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସଫଳତା ପାଇଁ ବହୁତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ ବରଂ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଜିନିଷ ମିଳିଯାଇଥାଏ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାକୁ ପଡିଥାଏ।

ହସ୍ତରେଖା ବିଜ୍ଞାନ ଅନୁଯାୟୀ ଯେଉଁମାନଙ୍କର ପାପୁଲିରେ ରାହୁଙ୍କର ତିନୋଟି ରେଖା ଅଛି ସେମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ସମ୍ପତ୍ତିର ଲାଭ ଦେଇଥାନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ରାଜନୈତିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଚ୍ଚ ପଦବୀରେ ରହିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥାନ୍ତି। ଅର୍ଥାତ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ରାହୁ ଖରାପ ନୁହେଁ ବରଂ ଭଲ ହୋଇଥାଏ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ। ଏମିତି ନୁଆ ନୁଆ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ। ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ନିଜ ଇଷ୍ଟ ଦେବଙ୍କ ନାମ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *