Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏହି ବିଶେଷ ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ ଶୋଇ ଯାଇଥିବା ଭାଗ୍ୟ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହୋଇ ଉଠିବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ସଙ୍କଟମୋଚନ କୁହାଯାଏ ଏବଂ ଭଗବାନ ହନୁମାନ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଅନ୍ତି। ତେଣୁ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଜୀବନରେ କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତି, ଭୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ କିମ୍ବା ନିରାଶ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, କେବଳ ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ଵାରା ବିଶେଷ ଫଳ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଦୁଃଖ ଦୂର ହୋଇଥାଏ।ପୂଜା କରିବା ବ୍ୟତୀତ ଯେଉଁମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏହି ଉପାୟ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଭଗବାନ ବଜରଙ୍ଗବାଲି ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଇଥାନ୍ତି। ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଙ୍ଗଳବାରରେ ଏହି  ଉପାୟ କରନ୍ତୁ ।

Google

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କରନ୍ତୁ ଏହି ଖାସ ଉପାୟ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ସହିତ ତାଙ୍କୁ ଗୁଡ଼ର ଭୋଗ ମଧ୍ୟ ଦିଅନ୍ତୁ। ପୂଜା ସମୟରେ ତାଙ୍କର ସାମ୍ନାରେ ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ ଏବଂ ତାପରେ ତାଙ୍କୁ ଗୁଡ଼ର ଭୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ । ପୂଜା ସରିବା ପରେ ଏହି ଗୁଡ଼କୁ ପ୍ରସାଦ ଭାବରେ ବଣ୍ଟନ କରନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଏହାକୁ ଏକ ଗାଈକୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।

ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବାବେଳେ କେବଳ ଚାମେଲି ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି ତେଲ ସହିତ ପୂଜା ସମୟରେ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ। ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଏହି ଫୁଲ ମଧ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଏକ ଲାଲ ରଙ୍ଗର ରୁମାଲ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ପୂଜା କରିବା ପରେ ରୁମାଲକୁ ନିଜ ସହିତ ଘରକୁ ନେଇ ଆସିବେ। ସର୍ବଦା ଏହି ରୁମାଲକୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ରଖନ୍ତୁ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅସୁବିଧାରୁ ଆପଣ ରକ୍ଷା ପାଇବେ।

Google

ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଭୟ ଅନୁଭବ କରିବେ ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କ ଚାଳିସା ପଢ଼ନ୍ତୁ ହନୁମାନ ଚାଳିସା ପାଠ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଭୟ ଦୂର ହେବ। ଏଥି ସହିତ ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଖରାପ ସ୍ୱପ୍ନ ଆସୁଥାଏ ସେମାନେ ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କୁ ସିନ୍ଦୁର ଅର୍ପଣ କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଏହି ସିନ୍ଦୁର ଘରକୁ ଆଣିବା ଉଚିତ। ଏହି ସିନ୍ଦୂରକୁ ଏକ କାଗଜରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି ସିନ୍ଦୁର କାଗଜକୁ ଆପଣଙ୍କ ନିଜ ବିଛଣା ତଳେ ରଖନ୍ତୁ। ଏହି ଉପାୟ ଗୁଡିକ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଖରାପ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ରୋଗ ଅଛି ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କ ପାଦରେ ଏକ ନଡ଼ିଆ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ ହନୁମାନ ଚାଳିସା ପାଠ କରନ୍ତୁ। ଏହି ଉପାୟ କେବଳ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କରନ୍ତୁ। ଏହି ଉପାୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ରୋଗ ଦୂର ହୋଇଯିବ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏକ ଇଚ୍ଛା ଅଛି ଯାହା ପୂରଣ ହେଉନାହିଁ, ତେଣୁ ଆପଣ ଏହି ଉପାୟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ଉପାୟ ଅନୁଯାୟୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ନାଲି ଗୋଲାପ ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। ଏହି ଉପାୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଭଗବାନ ହନୁମାନ ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ” ଜୟ ହନୁମାନ ” ଅବଶ୍ୟ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *