Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

୨୮ ନଭେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଟିଏ ରାଶିରେ ରହିବେ ଶୁକ୍ର ଏବଂ ବୁଧ , ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥା ଏବଂ ମୌସୁମୀ ଉପରେ ରହିବ ପ୍ରଭାବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ନଭେମ୍ବର ୧୭ ତାରିଖ ଠାରୁ ଶୁକ୍ର ନିଜ ରାଶି ଅର୍ଥାତ ତୁଳାକୁ ଆସି ଯାଇଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶୁକ୍ର ଏବଂ ବୁଧ ଗୋଟିଏ ରାଶିରେ ହିଁ ଅଛନ୍ତି। ଜ୍ୟୋତିଷାଚାର୍ଯ୍ୟ ପଣ୍ଡିତ ଗଣେଶ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ , ଏହିଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ଋତୁ ଏବଂ ବଜାର ଉପରେ ପଡିବ। ଶୁକ୍ର ସୁଖ ସୁବିଧା , କ୍ରୟ ଏବଂ ଖର୍ଚ୍ଚର କାରକ ଅଟନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ବୁଧଙ୍କ ପ୍ରଭାବରୁ ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥା , କାରବାର ଏବଂ ବିନିଯୋଗ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥାଏ। ଗ୍ରହର ଏହି ସ୍ଥିତି ୨୮ ନଭେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିବ। ଏହାପରେ ବୁଧ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ବିଛା ରାଶିକୁ ଚାଲିଯିବେ ଏବଂ ଆସନ୍ତା ମାସ ଶୁକ୍ର ଡିସେମ୍ବର ୧୧ ତାରିଖରେ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବେ।

Google

ଜ୍ୟୋତିଷାଚାର୍ଯ୍ୟ ପଣ୍ଡିତ ଗଣେଶ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ , ଶୁକ୍ରଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ଗ୍ରହ ମଧ୍ୟରୁ ସବୁଠାରୁ ଉଜ୍ଜ୍ବଳ ଗ୍ରହ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। କାରଣ ଶୁକ୍ର ଏକ ଶୁଭ ଗ୍ରହ ଅଟନ୍ତି , ଏଥିପାଇଁ ଏହି ଗ୍ରହ କାରଣରୁ ଅନେକ ସୁଖ ସୁବିଧା ମିଳିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ବିଶେଷ ଭାବରେ ପ୍ରେମ , ଭୌତିକ ସୁଖରେ ଏହାର ଦୃଢତା ବଢିଥାଏ। ଏହାସହ ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ଶୁକ୍ରଙ୍କର ସ୍ଥିତିର ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିଥାଏ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ରହିଥାଏ। ଏହି ଗ୍ରହ ବିଳାସମୟ , ସାଜ ସଜ୍ଜା ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ଗ୍ଲାମର ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ।

ପଣ୍ଡିତ ଗଣେଶ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ , ଯେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଗ୍ରହର ଗମନାଗମନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥାଏ , ତେବେ ଋତୁ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ତାହାର ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ। ଶୁକ୍ରଙ୍କର ନିଜ ରାଶିକୁ ଆସିବା ଏବଂ ସେଥିରେ ପୂର୍ବରୁ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଧ ସହ ଜଡିତ ହେବା ଦ୍ୱାରା ଦେଶର କିଛି ସ୍ଥାନରେ ହଠାତ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥାଏ। ଏହି ଦୁହିଁ ମିତ୍ର ଗ୍ରହ କାରଣରୁ କିଛି କିଛି ଅନ୍ତରରେ ବର୍ଷାର ପ୍ରଭାବ ଜାରି ରହିବ। ଏହି ଦୁଇ ଗ୍ରହର ମିଳନ ଦ୍ୱାରା ହରିୟାଣା , ପଞ୍ଜାବ , ରାଜସ୍ଥାନ , ହିମାଚଳ ,ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ବିହାରରେ ବର୍ଷା ହେବାର ଯୋଗ ରହିଛି। ଯେତେବେଳେ କି ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ କୁଆପଥର ବର୍ଷା ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତରେ ଅତିବୃଷ୍ଟି ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି।

Google

ଶୁକ୍ର ନିଜ ରାଶିକୁ ବୁଧ ସହ ଆସି ଯାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଦୁଇ ଗ୍ରହ କାରଣରୁ ବଜାରରେ କ୍ରୟ ବଢିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ବିନିଯୋଗ ଏବଂ ଟଙ୍କାର ପ୍ରବାହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ସାଜସଜ୍ଜା ସାମଗ୍ରୀ ସହ ଭୌତିକ ସୁଖ ସୁବିଧାର ଜିନିଷ ଗୁଡ଼ିକର କ୍ରୟ ଅଧିକ ହେବ। ସୁନାରୁପାର ମୁଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବଢି ରହିବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଜିନିଷ ଏବଂ ଶୁଖିଲା ଫଳର କ୍ରୟ ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିପାରେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ ” ଜୟ ଶନିଦେବ ” !

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.