Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଦୀପାବଳିରେ ଏହି ୧୦ଟି ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିଲେ ବହୁତ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ। ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନିଜେ ହିଁ ବହୁତ ଧନ ବର୍ଷା କରିଥାନ୍ତି।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଏହି ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର ୧୪ ରେ ଦୀପାବଳିର ପବିତ୍ର ପର୍ବ ଆସୁଅଛି। ଏହି ଅବସରରେ ସମସ୍ତେ ଧନର ଦେବୀ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଦୀପାବଳିରେ କିଛି ବିଶେଷ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ମଧ୍ୟ ସୂଚିତ କରେ ଯେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଧନବାନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ଅମୃତ କଳସ:- ଯଦି ଆପଣ ଦୀପାବଳିରେ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଅମୃତ କଳସ ପାଇଁ ମା ଧନନ୍ତରୀ ଦେବୀଙ୍କୁ ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଅଟେ। ଏହାର ଅର୍ଥ ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ସେ ଶୀଘ୍ର ଭଲ ହୋଇଯିବେ। ଏହା ସହିତ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଘରେ ବର୍ଷିବ।

ଫସଲ:- ଯଦି ଗହମ ଏବଂ ଧାନ ଫସଲ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଖେଳୁଥିବାର ଦେଖାଯାଏ ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣ ଶୀଘ୍ର ଧନ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଅଟକି ଥିବା ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଫେରସ୍ତ ପାଇପାରନ୍ତି।

Google

ପଦ୍ମ ଫୁଲ:- ଦୀପାବଳିରେ ସ୍ୱପ୍ନରେ ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଦେଖିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ବିଶେଷକରି ଯେଉଁମାନେ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ଏଥିରୁ ଉପକୃତ ହେଉଥିବାବେଳେ ଯେଉଁମାନେ ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ପଦୋନ୍ନତି ବା ପ୍ରମସନ ପାଇବେ।

କୂଳଦେବତା:- ଆପଣ ଦୀପାବଳିରେ ସ୍ୱପ୍ନରେ ନିଜର କୁଳଦେବତାଙ୍କୁ ଦେଖିବା ଅର୍ଥ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇଯିବ। ଯଦି କୌଣସି କାମ ଅଟକି ରହିଥାଏ ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ।

ଗାଈ ପାଖରୁ କ୍ଷୀର ଦୁହିଁବାର ଦେଖିବା:- ସ୍ୱପ୍ନରେ ଗାଈକୁ ବାଛୁରୀ ସହିତ କିମ୍ବା ତାର କ୍ଷୀର ଦୁହିଁବାର ଦେଖିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହା ଘରେ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିଥାଏ।

Google

ଗୋଲାପ ଫୁଲ:- ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ଗୋଲାପ ଫୁଲ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ। ଏମିତିରେ ଏହାକୁ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

ମନ୍ଦିର:- ଯଦି ଆପଣ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଏକ ମନ୍ଦିର ଦେଖୁଛନ୍ତି ତେବେ ବୁଝିନିଅନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣ ମନେ ମନେ ଚିନ୍ତା କରି ରଖିଥିବା କାମ ଶୀଘ୍ର ଶେଷ ହେବ।

ବଡ ଘର:- ବଡ ଘର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣଙ୍କର ଭଲ ସମୟ ଆସୁଛି। ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଦୂର ହେବ ଏବଂ ଧନର ନୂତନ ଉପାୟ ଖୋଲିବ।

ସ୍ୱାସ୍ତିକ:- ସ୍ୱପ୍ନର ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ସ୍ୱପ୍ନରେ ସ୍ୱାସ୍ତିକ ଦେଖିବା ଏକ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଅଟେ। ଦୀପାବଳି ଅବସରରେ ଏହାକୁ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେଖିବା ପରିବାର ପାଇଁ ସୁଖ ଏବଂ ଧନ ଆଣିଥାଏ। ପରିବାରରେ ପାରସ୍ପରିକ ପ୍ରେମ ବଢିଥାଏ ଏବଂ କଳି ଝଗଡା ଶେଷ ହୋଇଥାଏ।

Google

ଅଳଙ୍କାର:- ଯଦି କେହି ଆପଣଙ୍କୁ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଅଳଙ୍କାର ଦେଉଥିବାର ଦେଖିବେ କିମ୍ବା ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ଅଳଙ୍କାର ପିନ୍ଧାଉ ଥୁବାର ଦେଖିବେ ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ଭଲ ସଙ୍କେତ ଅଟେ। ଏହାର ଅର୍ଥ ଆପଣ ଶୀଘ୍ର କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଅଟକି ରହିଥିବା କାମ ସମାପ୍ତ ହେବ। ଧନର ପ୍ରାପ୍ତି ମଧ୍ୟ ହେବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ” ଜୟ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ” ଅବଶ୍ୟ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.