Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଏହି ମୂର୍ତ୍ତି କେବେ ମଧ୍ୟ ଘରେ ଟଙ୍କା ଅଭାବ ହେବାକୁ ଦେବ ନାହିଁ , ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ , ଘରେ କିଛି ଜିନିଷ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଅଛି ଓ ତାହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କିମ୍ବା ଆଂଶିକ ହେଉ , ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ତାହା ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ।

ତାହା ପାରିବାରିକ ଦୁଃଖ ହେଉ କିମ୍ବା ଆର୍ଥିକ କିମ୍ବା କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ଚାକିରୀ (ସରକାରୀ କିମ୍ବା ବେସରକାରୀ) ସହିତ ଜଡିତ ହୋଇପାରେ। ଘରେ ଥିବା ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଏହି ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାର କାରଣ ହୋଇଥାଏ। ବାସ୍ତୁରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ।

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ , ଘରେ ନେଉଳର ମୂର୍ତ୍ତି ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ:-

Google

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରୀୟଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ , ଘରେ କିଛି ଜିନିଷ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ , ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ନେଉଳର ମୂର୍ତ୍ତି ଅଟେ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯେଉଁ ଘରେ ନେଉଳର ମୂର୍ତ୍ତି ରହିଥାଏ , ସେହି ଘରେ ଟଙ୍କାର ଅଭାବ କେବେ ମଧ୍ୟ ହୁଏ ନାହିଁ , କାରଣ ସେହି ଘରେ ମା ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ସର୍ବଦା ରହିଥାନ୍ତି। ନେଉଳକୁ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାରେ ଚିନ୍ତିତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଘରେ ନେଉଳ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ସୁନାର ମୁଦ୍ରା ଉପରେ ରଖିବା ଉଚିତ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏଭଳି କରିବା ଦ୍ଵାରା ଧନ ବୃଦ୍ଧି ଉପାୟର ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ। କିମ୍ବା ଯଦି ଧନ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଆସେ , ତେବେ ଏହା ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ଚାଲିଯାଏ। ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଭାଗ୍ୟର କବାଟ ମଧ୍ୟ ଖୋଲିଯାଏ।

Google

ନେଉଳର ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ପରିବାରରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ରହିଥାଏ। ଯେଉଁ ଘରେ ପାରିବାରିକ କଳହ ହୋଇଥାଏ , ସେଠାରେ ନେଉଳର ମୂର୍ତ୍ତି ଅବଶ୍ୟ ସ୍ଥାପିତ ହେବା ଉଚିତ , ମୂର୍ତ୍ତିର ସ୍ୱରୂପ ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାରର ହୋଇପାରେ। ଏହା ଦ୍ଵାରା ଘରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ପ୍ରବେଶ କରିପାରେ ନାହିଁ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ” ଓଁ ନମଃ ନାରାୟଣ ” ଅବଶ୍ୟ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ। ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ ସବୁ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ଶେଷ ଯାଏଁ ପଢି ଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ । ଆପଣଙ୍କ ଦିନଟି ଶୁଭ ହେଉ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *