Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ମୁଁହର ଆକାରରୁ ଜଣା ପଡ଼ିଥାଏ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରା , ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କହେ ସାମୁଦ୍ରିକ ଶାସ୍ତ୍ର

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ସାଧାରଣତଃ କୁହାଯାଏ ଯେ ସବୁକିଛି ମୁଁହରେ ଲେଖା ହୋଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ସାମୁଦ୍ରିକ ଶାସ୍ତ୍ର ବିଶ୍ୱାସ କରେ ଯେ ମୁଁହରେ ପ୍ରକୃତରେ ଏହା ଲେଖା ହୋଇଥାଏ ଯେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି କିପରି ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରା କିପରି ଅଟେ। ସାମୁଦ୍ରିକ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହା କୁହାଯାଇଛି ଯେ ମୁଁହର ଗଠନକୁ ଦେଖି ଏହା ଜାଣିହେବ ଯେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ଚିନ୍ତାଧାରା କିପରି ଅଟେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଆଗାମୀ ଜୀବନ କିପରି ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଭଗବାନ ମନୁଷ୍ୟର ବ୍ୟବହାର ଅନୁଯାୟୀ ମୁଁହ ତିଆରି କରିଥାନ୍ତି।

ଗୋଲ ମୁଁହ:-

ଯେଉଁ ଲୋକ ମାନଙ୍କର ଗୋଲ ମୁଁହ ହୋଇଥାଏ , ସେମାନେ ବହୁତ ଖୁସି ମିଜାଜର ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏହି ଲୋକମାନେ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସକାରାତ୍ମକ ମନୋଭାବ ରଖିପାରିଥାନ୍ତି। ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଜୀବନ ଆନନ୍ଦଦାୟକର ସହିତ ବିତାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା ହୋଇଥାଏ। ଏହିପରି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମର ସନ୍ଧାନ ରହିଥାଏ।

Google

ପତଳା ମୁଁହ:-

ପତଳା ମୁଁହ ଥିବା ଲୋକମାନେ ବିରକ୍ତ ସ୍ୱଭବର ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନକାରାତ୍ମକତା ଭରି ରହିଥାଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ଏମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଚିନ୍ତା ହୋଇଥାଏ। ଏମାନେ କାହାର ସାହାଯ୍ୟରେ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରନ୍ତି। ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କର ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅଧିକ ବିଶ୍ୱାସ ହୁଏନାହିଁ।

ଲମ୍ବା ମୁଁହ:-

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଲମ୍ବା ମୁଁହ ଥିବା ଲୋକମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ଅଲଗା ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କୁ ସଫଳତା ସହିତ ନିଜ ଜୀବନକୁ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ରହିଥାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ବହୁତ ସହଜରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରପାରନ୍ତି। ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ସର୍ବଦା ପ୍ରେମର ସନ୍ଧାନ କରି ରହିଯାଆନ୍ତି।

ଚଉଡ଼ା ମୁଁହ:-

କୁହାଯାଏ ଯେ ଯେଉଁମାନଙ୍କର ମୁଁହ ଚଉଡା ହୋଇଥାଏ , ସେମାନେ ହୃଦୟରୁ ବହୁତ ସତ୍ୟ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ମିଛ କହିବା ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ। ଏମାନେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କୁ ଛୋଟ ଛୋଟ କଥାରେ କାନ୍ଦ ଆସିଯାଏ। ଏହିପରି ଲୋକମାନଙ୍କର ଅନେକ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ରହିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଏମାନଙ୍କୁ ପ୍ରେମରେ ପ୍ରତାରଣା ମିଳେ ନାହିଁ।

Google

ଅଣ୍ଡାକାର ମୁଁହ:-

ଯେଉଁମାନଙ୍କର ମୁଁହ ଅଣ୍ଡାକାର ଆକୃତିର ହୋଇଥାଏ , ସେମାନେ ବହୁତ ପ୍ରେମପ୍ରବଣ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କୁ ନୂତନ ବନ୍ଧୁ ତିଆରି କରିବା ବହୁତ ପସନ୍ଦ ହୋଇଥାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହି ଲୋକମାନେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ମଜାମସ୍ତିର ସହିତ ବଞ୍ଚିବାକୁ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଥାନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କୁ ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ପ୍ରତାରଣା ମିଳିଥାଏ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ଲେଖନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁ ଏଥି ମଧ୍ୟରୁ କେମିତି ଅଟେ । ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ଶେଷ ଯାଏଁ ପଢି ଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ । ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ଶୁଭ ହେଉ । ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *