Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଗ୍ରହ ନକ୍ଷତ୍ର ଗୁଡିକର ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ। କେବେବି କୌଣସି ଜିନିଷର ଅଭାବ ହେବ ନାହିଁ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ନିଜର ନିଜର ଗୋଟେ ବିଶେଷ ଗୁଣ ଅଛି। ସେହି ଗ୍ରହ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥାଏ। ଯଦି ଆମର ସମ୍ପର୍କ ସହିତ ଜଡିତ ଗ୍ରହମାନେ ଦୁର୍ବଳ ହୁଅନ୍ତି, ତାହେଲେ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହୋଇଥାଏ, ଯଦି କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ଦୁର୍ବଳ ହୁଏ, ତାହେଲେ ସଂପୃକ୍ତ ଗ୍ରହମାନେ ମଧ୍ୟ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯାଆନ୍ତି। ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ କୁଣ୍ଡଳୀର ଯେକୌଣସି ଗ୍ରହ ଖରାପ ହୋଇଥାଏ, ସେଥିପାଇଁ ଏହା ସହ ଜଡିତ ସମ୍ପର୍କକୁ ଠିକ୍ କରି ଆମେ ଗ୍ରହକୁ ଠିକ୍ କରିପାରିବା। ଯାହାଫଳରେ ଆମ ଜୀବନରେ ସବୁବେଳେ ସୁଖ ରହିଥାଏ। ସମ୍ପର୍କ ହେଉଛି ଏକ ପବିତ୍ର ବନ୍ଧନ। ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥାଏ।

ଗ୍ରହମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଜଡିତ।

ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହ: – ପିତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଏହି ଗ୍ରହ ସହିତ ଜଡ଼ିତ, ଏହିପରି ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। କାରଣ ପିତାଙ୍କ ସମ୍ବଦ୍ଧ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ବିଚାର କରାଯାଏ । ପିତାଙ୍କ ସେବା କରିବା ଉଚିତ, ପିତାଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେବା ଉଚିତ୍। ପିତାଙ୍କ ବିନା ଅନୁମତିରେ କିଛି କାମ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ପିତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ କରିଲେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହ ଆପଣଙ୍କର ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବେ।

Google

ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ପିତାଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁ ଆପଣ ତାଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ କରନ୍ତୁ। ଯଦି କାହାର ପିତା ନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସେ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ସମୟରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଜଳ ଅର୍ପଣ କରି ପିତାଙ୍କୁ ମନେ ପକାନ୍ତୁ। ଏମିତି କରିବା ଦ୍ୱାରା ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଥାନ୍ତି।

ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହ: – ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହ ମାଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ । ଏମିତିରେ ତ ଉଲ୍ଲେଖ ଅଛି ଯେ ମାଙ୍କ ସ୍ଥିତି ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ହେଉଛି ‘ମା’ । ଏହା ପରେ ଅନ୍ୟ ଭଗବାନ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ପ୍ରତିଦିନ ଆପଣ ମା’ଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନିଅନ୍ତୁ । ତାଙ୍କର ଭଲ ଭାବରେ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ହେବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମା ନାହାଁନ୍ତି, ତାହେଲେ ଆପଣ ଦେବୀ ମାଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ଏବଂ ଆପଣ ନିଜ ମାଙ୍କୁ ମନେପକାନ୍ତୁ।

ବୃହସ୍ପତି ଗ୍ରହ: – ଜେଜେମା- ଜେଜେବାପା ଏବଂ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ବୃହସ୍ପତି ଗ୍ରହଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଧାରଣା ଉତ୍ପନ୍ନ ହୁଏ ଯେ ଆପଣ ଜୀବନରେ ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କର ଭଲ ଭାବରେ ଯତ୍ନନେବା ଉଚିତ୍ । ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସେବାରେ ଶରୀର, ମନ ଏବଂ ଧନ ପ୍ରତି ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ହେବା ଉଚିତ୍।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଜେଜେବାପା କିମ୍ବା କୌଣସି ବୃଦ୍ଧ କିମ୍ବା ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଦେଖାଯାନ୍ତି ତାହେଲେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ତରଫରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଭେଟ କରିବା ଉଚିତ। ଏହା ବୃହସ୍ପତି ଗ୍ରହକୁ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିଥାଏ।

ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହ: – ଏହି ଗ୍ରହ ଜୀବନସାଥୀ ଗ୍ରହ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହି ଗ୍ରହରେ, ଆମେ ସବୁବେଳେ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ସଚ୍ଚୋଟ ଭାବରେ ରହିବା ଉଚିତ୍। ଏହା ହେଉଛି ଏକ ସମ୍ପର୍କ ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାର ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ହୋଇଥାଏ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ସର୍ବଦା ସୁଖ ରହିଥାଏ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ସର୍ବଦା ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ।

ସମୟ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ମାନର ରକ୍ଷା କରନ୍ତୁ। ଜୀବନ-ସାଥୀ ସହିତ ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଶୁକ୍ର ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେମାନଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ କେବେବି ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହା କରିଲେ ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହ ଦୁର୍ବଳ ହୁଏ । ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଏକାଠି ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍।

ଶନି, କେତୁ, ରାହୁ: – ଏହି ଗ୍ରହମାନେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କର ମାନେ ଜାଣିଛନ୍ତି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଶନି, ରାହୁ, କେତୁ ଖରାପ ହୁଏ, ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କରେ ତିକ୍ତତା ଆସି ଥାଏ। ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏକ ଅଭାବ ରହିଥାଏ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣ ନିଜର ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ମାସରେ କିମ୍ବା ସପ୍ତାହରେ ସମ୍ଭବ ହେବ ତ ଭେଟ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଯାହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କର ପାରସ୍ପରିକ ସମନ୍ୱୟ ସର୍ବଦା ବଜାୟ ରହିବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *