Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଗୁଡ଼ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଦୂର ହେବ ଏହି ୧୫ଟି ରୋଗ , ବଢିବ ରୋଗପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ପ୍ରାକୃତିକ ମିଠା ଭାବରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗୁଡ଼ , ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅନେକ ଉପାୟରେ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ଗୁଡ଼ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିଟାମିନ ଏବଂ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱରେ ଭରପୂର ହୋଇଥାଏ। ଏଥିରେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିବା , ଶରୀରକୁ ଗରମ ରଖିବା , ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ଅଭାବକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରୋଗ ସହ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ କ୍ଷମତା ରହିଛି।ଆସନ୍ତୁ ଗୁଡ଼ର କିଛି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପକାରିତା ,ଖାଇବା ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ , ଉପାୟ ଏବଂ କାହା ପାଇଁ ଏହା ବିପଦଜ୍ଜନକ ହୋଇପାରେ ସେ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା।

ଗୁଣ୍ଡରେ ରହିଥିବା କ୍ୟାଲୋରୀ କାଉଣ୍ଟ ଓ ପୋଷକ ତତ୍ୱ:-

କେବଳ ୨୦ ଗ୍ରାମ ଗୁଡ଼ରେ ୩୮ କ୍ୟାଲୋରୀ ମିଳିଥାଏ। ଏଥିରେ ୯.୮ ଗ୍ରାମ କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ , ୯.୭ ଗ୍ରାମ ଚିନି , ୦.୦୧ ଗ୍ରାମ ପ୍ରୋଟିନ , କୋଲିନ , ବିଟାଲାଇନ , ଭିଟାମିନ  B12 , B6 , ଫୋଲେଟ , କ୍ୟାଲସିୟମ , ଆଇରନ , ଫସଫରସ , ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ , ସେଲେନିୟମ , ଏବଂ ମାଙ୍ଗାନିଜ ରହିଥାଏ। ଏଥିରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଫ୍ୟାଟ ନଥାଏ। ତେବେ ଏହାର ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ଚିନି ସହିତ ସମାନ ହୋଇଥାଏ , ତେଣୁ ମଧୁମେହ ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ଏହାକୁ ସେବନ  କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ।

Google

ଗୁଡ଼ର ଏହି ୧୫ଟି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପକାର:-

ଫ୍ଲୁ ପରି ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ସମ୍ଭବ:-

ଗୁଡ଼ ସାହାଯ୍ୟରେ ଥଣ୍ଡା ଏବଂ କାଶ ଭଳି ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିପାରିବ। ଏହା ଶରୀରରେ ଗରମ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ। ଏହି କାରଣରୁ ଥଣ୍ଡା ହେଲେ ଏହାକୁ ଖାଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଏ। ଆପଣ ଏହାକୁ ଗରମ ପାଣିରେ ମିଶାଇ ପିଇପାରିବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଚିନି ସ୍ଥାନରେ ଏହାକୁ ଚା ସହିତ ମିଶାଇ ପିଇପାରିବେ।

କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟରେ ଲାଭଦାୟକ:-

ଗୁଡ଼ ଶରୀରରେ ହଜମକାରୀ ଏନଜାଇମକୁ ସକ୍ରିୟ କରିଥାଏ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ମଳତ୍ୟାଗ ପ୍ରକ୍ରିୟା ବହୁତ ସହଜ ହୋଇ ଯାଇଥାଏ। ଏହା କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ। ଅନ୍ତନଳୀ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଗୁଡ଼ ମଧ୍ୟ ମୂତ୍ରବର୍ଦ୍ଧକ ଭାବରେ କାମ କରିଥାଏ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ଗୁଡ଼ର ଏକ ଛୋଟ ଖଣ୍ଡ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ପେଟ କିମ୍ବା ହଜମ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ।

ଯକୃତକୁ ଡିଟକ୍ସ କରିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ:-

ଏହାକୁ ପ୍ରାକୃତିକ ଶରୀର କ୍ଲିନର କୁହାଗଲେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଭୁଲ ହେବ ନାହିଁ। ଗୁଡ଼ ଶରୀରରୁ କ୍ଷତିକାରକ ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ବାହାର କରି ଯକୃତକୁ ସଫା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।

ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ:-

ଗୁଡ଼ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଏବଂ ସେଲେନିୟମ ପରି ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱରେ ଭରପୂର ହୋଇଥାଏ। ଏହି କାରଣରୁ ରକ୍ତରେ ହେମୋଗ୍ଲୋବିନ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ଗୁଣ୍ଡ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।

ରକ୍ତ ସଫା କରିବାରେ ଲାଭଦାୟକ:-

ଗୁଡ଼ରେ ଆମ ରକ୍ତକୁ ସଫା କରିବାର କ୍ଷମତା ରହିଥାଏ। ନିୟମିତ ଭାବରେ ଏବଂ ସୀମିତ ପରିମାଣରେ ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପକାର ହୋଇଥାଏ। କହିରଖୁଛୁ ଯେ ସ୍ୱଚ୍ଛ ରକ୍ତ ହେତୁ କୌଣସି ରୋଗ ହୋଇନଥାଏ। ଏହା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶେଷ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ପ୍ରକୃତରେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନଙ୍କର ରକ୍ତହୀନତା ଏକ ସାଧାରଣ ସମସ୍ୟା ଅଟେ।

ଋତୁସ୍ରାବରେ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି:-

ଅନେକ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ବିଶେଷ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ଏହାର ନିୟମିତ ସେବନ ଦ୍ୱାରା ଋତୁସ୍ରାବରୁ ଆରାମ ମିଳିଥାଏ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା , ମନୋବଳର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଇତ୍ୟାଦି ସାଧାରଣ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ। ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରତିଦିନ ଗୁଡ଼ର ଏକ ଛୋଟ ଖଣ୍ଡ ଖାଇବା ଉଚିତ। ଏହା ଶରୀରରୁ ଏଣ୍ଡୋରଫିନ ରିଲିଜ କରିବାରେ କାମ କରିଥାଏ। ଯାହାଦ୍ୱାରା ଶରୀରକୁ ଆରାମ ମିଳିଥାଏ। ଏହା premenstrual syndrome (PMS) କୁ ରୋକିପାରେ।

ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି:-

ଗୁଡ଼ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ଅନେକ ମାତ୍ରାରେ ଆରାମ ମିଳିଥାଏ। ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଅଦା ଖଣ୍ଡ ସହିତ ଗୁଡ଼ ଖାଇବା ଉଚିତ। ଏଥିସହିତ କ୍ଷୀରରେ ମିଶାଇ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ହାଡ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଥାଏ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ।

ରକ୍ତହୀନତାରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ:-

ଆଇରନ ଏବଂ ଫୋଲେଟରେ ଗୁଡ଼ ଭରପୂର ହୋଇଥାଏ। ଯାହା ରକ୍ତହୀନତା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ।

ଅନ୍ତନଳୀ ପାଇଁ ଜରୁରୀ:-

ଗୁଡ଼ରେ ବହୁ ପରିମାଣର ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ ମିଳିଥାଏ ଯାହା ଅନ୍ତନଳୀକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିଥାଏ। ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ ଗୁଣ୍ଡରେ ୧୬ ମିଲିଗ୍ରାମ ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ ମିଳିଥାଏ , ଯାହା ଆମର ଦୈନନ୍ଦିନ ଆବଶ୍ୟକତାର ୪ ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ।

ସମଗ୍ର ଶରୀରକୁ ସଫା ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ:-

ଗୁଡ଼ ସମଗ୍ର ଶରୀରକୁ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟରେ ସଫା ରଖିବା ପାଇଁ ଜଣା ଯାଇଥାଏ। ଏହା ଶରୀରରୁ ଅବାଞ୍ଛିତ କଣିକାକୁ ବାହାର କରି ଆମର ଶ୍ୱାସନଳୀ , ଫୁସଫୁସ , ଅନ୍ତନଳୀ , ପେଟ ଏବଂ ଭଜନ ନଳୀକୁ ମଧ୍ୟ ସଫା କରିଥାଏ।

ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ:-

ଗୁଣ୍ଡରେ ପୋଟାସିୟମ ଏବଂ ସୋଡିୟମ ରହିଥାଏ। ଏହା ଶରୀରରେ ଏସିଡ ସ୍ତରକୁ ବଢ଼ାଇଥାଏ। ଏହା ସହିତ ରକ୍ତଚାପକୁ ମଧ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ।

Google

ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ:-

ଏଥିରେ ଥିବା ପୋଟାସିୟମ ପରିମାଣ ହେତୁ ଆମର ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋଲାଇଟ ସନ୍ତୁଳନ ହୋଇଥାଏ। ଏହା ସହିତ ମାଂସପେଶୀ ଗଠନ ଏବଂ ମେଟାବୋଲିଜିମ ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ନ୍ୟୁଟ୍ରିସନ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ଶରୀରରେ ଜଳ ସନ୍ତୁଳିତ କରିଥାଏ। ହାଇଡ୍ରେଟ କରି ଏହା ଆମ ଓଜନକୁ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।

ଶ୍ୱାସ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଗୁଡ଼:-

ନିୟମିତ ଭାବରେ ଗୁଡ଼ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆମର ଶ୍ୱାସ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଏଥି ମଧ୍ୟରେ ଆଜମା , ବ୍ରୋଙ୍କାଇଟିସ ଇତ୍ୟାଦି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ରହିଛି। ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଏହାକୁ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ମିଠା ବୋଲି ବିବେଚନା କରନ୍ତି। ଏହାର ଅନେକ ଲାଭ ବିଷୟରେ ଆୟୁର୍ବେଦରେ ମଧ୍ୟ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି।

ପେଟ ଥଣ୍ଡା ପାଇଁ ଜରୁରୀ:-

ଗୁଡ଼ ଶରୀରର ସାଧାରଣ ତାପମାତ୍ରା ତିଆରି କରିଥାଏ। ଏହା ପେଟକୁ ଥଣ୍ଡା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ , ଶୀତ ଦିନରେ କିମ୍ବା ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଦିନରେ ଗୁଡ଼ ଶରବତ ପିଇବା ଉଚିତ।

ଶକ୍ତିର ଉତ୍ତମ ଉତ୍ସ:-

ଚିନି ଏକ ପ୍ରକାର କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ ଅଟେ , ଯାହା ରକ୍ତରେ ଅବଶୋଷିତ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ତୁରନ୍ତ ଶରୀରକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିଥାଏ। ତଥାପି ଗୁଡ଼ ଏକ ଜଟିଳ କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ ଅଟେ ,  ଯାହା ଶରୀରକୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶକ୍ତି ଯୋଗାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ଏହା ଥକ୍କାପଣ ଏବଂ ଦୁର୍ବଳତାକୁ ଦୂର କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ।

ତେବେ ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେରେ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଏଥିରେ କ୍ୟାଲୋରୀର ମାତ୍ରା ସାମାନ୍ୟ ଅଧିକ ରହିଥାଏ। ଏଥିରେ ୪ କ୍ୟାଲୋରୀ / ଗ୍ରାମ ମିଳିଥାଏ। ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧୁମେହ ରୋଗୀ କିମ୍ବା ଯେଉଁମାନେ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି , ଏହାକୁ ଖାଇବା ସମୟରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.