Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଅଧିକ ମାସରେ ୫ଟି ଶୁକ୍ରବାର ପଡିଲେ ଶୁଭ ସଂଯୋଗ। ଗୁରୁ ଏବଂ ଶନି ଏହି ମାସରେ ସ୍ୱରାଶିରେ ରହିବେ, ଏହାର ପ୍ରଭାବ କଣ ଜାଣନ୍ତୁ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

୧୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଅଧିକ ମାସ ୧୬ ଅକ୍ଟୋବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ। ଶୁକ୍ରବାର ଏବଂ ଉତ୍ତରାଫାଲଗୁନି ନକ୍ଷତ୍ରର ସଂଯୋଗରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଅଧିକ ମାସ, ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି କରିବ।

ଆପଣ ଅଧିକମାସରେ କିଣା କିଣି ଏବଂ ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ପାଇବେ ।ଜ୍ୟୋତିଷଚାର୍ଯ୍ୟ ତଥା ଧାର୍ମିକ ଗ୍ରନ୍ଥଗୁଡ଼ିକର ଲେଖକ ପଣ୍ଡିତ ଗଣେଶ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଏହି ମାସରେ ୫ ଟି ଶୁକ୍ରବାରର ସଂଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ଏହି କାରଣରୁ, ଏହି ମାସ କିଣା କିଣି , ନିବେଶ, କାରବାର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେବ।ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଧର୍ମ ଏବଂ ଜ୍ଞାନର ଗ୍ରହ ବୃହଷ୍ପତି ଏବଂ ଶନି ଏହି ମାସରେ ନିଜର ରାଶିରେ ରହିବେ। ଏହିପରି, ଅନ୍ୟ ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଅନୁକୂଳ ହେବା କାରଣରୁ ଏହି ମାସ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ହେବ।

Google

ଅଧିକ ମାସରେ ଶୁକ୍ରବାରର ସଂଯୋଗ:-

ଅଧିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ଏବଂ ଶେଷ ଦିନ ଶୁକ୍ରବାର ହେବ। ଏଥି ସହିତ, ଏହି ମାସରେ ୫ ଟି ଶୁକ୍ରବାର ହେବା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ଅଟେ । ପିଂ. ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁ ମାସରେ ପାଞ୍ଚ ଶୁକ୍ରବାର ପଡେ ସେହି ମାସ ବହୁତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି ମାସରେ ଫସଲ ଭଲ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ କୌଣସି ଅଭାବ ରହେ ନାହିଁ। ସୁଖ ବଢିଥାଏ। ଏହି ଅଧିକମାସରେ ଅମାବାସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ହେବ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରର ସଂହିତା ଗ୍ରନ୍ଥରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି ଅମାବାସ୍ୟା ଶୁଭ ବାରରେ ପଡେ, ତାହେଲେ ଧନ ଏବଂ ଶସ୍ୟ ସହିତ ଲୋକଙ୍କ ସୁଖ ମଧ୍ୟ ବଢିଥାଏ।

ଶୁକ୍ରଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ହେତୁ ଜିନିଷ ପତ୍ର କିଣିବା ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ:-

ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ବଢିବା କାରଣରୁ ଅଧିକମାସରେ ନୂତନ ପଲଙ୍କ, ସୋଫା ଏବଂ ଘରର ଜିନିଷପତ୍ର କିଣାଯାଇପାରିବ। ଏହି ମାସରେ ପୋଷାକ, ଅଳଙ୍କାର, ବିୟୁଟି ପାର୍ଲର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ କିଣିବା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ। ଏହି ମାସରେ ଯାନବାହାନ ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ କାରଣ ଶୁକ୍ରଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ଏହି ମାସରେ ଅଧିକ ଥାଏ। ଏଗୁଡିକ ବ୍ୟତୀତ, ବାଦ୍ୟ ଯନ୍ତ୍ର , ନୃତ୍ୟ, ଚାଷ, ବଗିଚା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଜିନିଷ, ରତ୍ନ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖିସି ଦେଉଥିବା ଜିନିଷ କିଣିବା ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ।

ଉତ୍ତରାଫାଲଗୁନି ନକ୍ଷତ୍ର ଏବଂ ଶୁକ୍ରବାରର ସଂଯୋଗ:-

ଶୁକ୍ରବାର ଠାରୁ ଅଧିକମାସ ଆରମ୍ଭ ହେଇଛି । ଏହା ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଦିନ। ଏହି ଦିନ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତରାଫାଲଗୁନି ନକ୍ଷତ୍ର। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଅନୁସାରେ ଏହା ଗୋଟେ ଶୀଘ୍ର ଫଳ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ନକ୍ଷତ୍ର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ସେଥିପାଇଁ ଉତ୍ତରାଫାଲଗୁନି ନକ୍ଷତ୍ରରେ ଅଧିକମାସ ଆରମ୍ଭ ହେତୁ ଏହି ମାସରେ ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ସୁଖ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଉତ୍ତରାଫାଲଗୁନି ହେଉଛି ଧ୍ରୁବ ଯଥା ଏକ ସ୍ଥିର ନକ୍ଷତ୍ର ଅଟେ। ସେଥିପାଇଁ ଏହି ନକ୍ଷତ୍ରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ମାସରେ ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ସେମାନେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କର ଫଳ ଏବଂ ସୁଖ ପାଇଥାନ୍ତି । ଏହି ନକ୍ଷତ୍ରର ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରଭୁ ସୂର୍ଯ୍ୟଦେବ ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ଅଧିମାସ ରେ ନିୟମ ଏବଂ ସଂଯମତା ସହିତ ରହିଲେ ରୋଗ ଦୂର ହୋଇଯିବ।

Google

ଏହି ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ମାସ ଧନ ଏବଂ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସୁଖ ଦେଇଥାଏ:-

ପିଂ. ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଧିମାସ ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତେ ନିୟମ ଏବଂ ସଂଯମତା ସହିତ ବଞ୍ଚିବା ଉଚିତ୍। ଏହି କାରଣରୁ, ଆପଣ ଖରାପ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ରହି ଭଗବାନଙ୍କ ନିକଟତର ହେବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଏହି ପବିତ୍ର ମାସରେ, ଭଗବାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଭାବନା ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଭକ୍ତି ଏବଂ ବଳିଦାନରେ ଭଗବାନ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି। ଏହା ଧନ, ପୁତ୍ରତା, ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସୁଖଦ ଆଶୀର୍ବାଦ ମିଳିଥାଏ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ନିଜ ଇଷ୍ଟ ଭଗବାନଙ୍କ ନାମ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ। ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *