Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଯେଉଁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଶୋଇବା ଘରେ ଏହି ୫ଟି ଜିନିଷ ଥିବ, ସେମାନଙ୍କର ବୈବାହିକ ଜୀବନ ଖରାପ ହୋଇଯିବ |

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ବିବାହ ପରେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ନିଜ ଶୋଇବା ଘରେ ବିତାଇଥାନ୍ତି। ଏମିତିରେ ଏହି ଶୟନ କକ୍ଷରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଥର ଆମେ ଆମ ଜାଣତରେ ହେଉ କିମ୍ବା ଅଜାଣତରେ ହେଉ ଆମେ ଅଜ୍ଞାତରେ ଏପରି କିଛି ଭୁଲ୍ କରି ବସି ଥାଉ ଯାହା ଶୋଇବା ଘରର ପରିବେଶକୁ ନକାରାତ୍ମକ କରି ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ତାପରେ ଏହି ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିଗୁଡ଼ିକ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥାଏ । ଶୋଇବା ଘରର ଶକ୍ତି ସକାରାତ୍ମକ କରିବାରେ ବାସ୍ତୁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ । ଯେଉଁ ଘରେ ଶୋଇବା ଘରର ବାସ୍ତୁ ଖରାପ ହୋଇଥାଏ, ସେଠାରେ କିଛି ନାଁ କିଛି ସମସ୍ୟା ଆସିଥାଏ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ କେଉଁ ଜିନିଷକୁ ଆପଣ ଶୋଇବା ଘର ଭିତରେ କେବେବି ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଶୋଇବା ଘର ଭିତରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ରଖନ୍ତି,ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଫାଟକ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ଏବଂ ଝଗଡା ଝାଟି ହେବା ନିଶ୍ଚିତ।

Google

ଶୋଇବା ଘରେ ଏହି ୫ଟି ଜିନିଷ କେବେବି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ଭଙ୍ଗା ଦର୍ପଣ:-

ଭଙ୍ଗା ଦର୍ପଣକୁ ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହାକୁ ଘର ଭିତରେ ରଖିବା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ବାଡେଇଥାଏ । ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ନିଜ ଘର କିମ୍ବା ଶୟନ କକ୍ଷରେ ଭଙ୍ଗା ଦର୍ପଣ ରଖନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଛିନ୍ନ ହୋଇ ଝଗଡା କରିବା ସାଧାରଣ କଥା । ଭଙ୍ଗା ଦର୍ପଣରୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବାହାରି ଥାଏ। ସେଥିପାଇଁ ଏହାକୁ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଘରୁ ବାହାରକୁ ଫୋପାଡ଼ି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍।

ଭଙ୍ଗା ପଲଙ୍କ :-

ଶୋଇବା ଘରେ କେବେବି ଭଙ୍ଗା ପଲଙ୍କ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଯଦି ଦମ୍ପତି ଏହି ଭଙ୍ଗା ପଲଙ୍କରେ ଶୋଇଥାନ୍ତି, ତାହେଲେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରେ ଏବଂ ସେମାନେ କ୍ରୋଧିତ ଏବଂ ଝଗଡା କରିବା ପ୍ରକୃତିର ହୋଇଯାନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହେବାକୁ ଲାଗେ। ସେଥିପାଇଁ ଭଙ୍ଗା ଶଯ୍ୟା କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଭଙ୍ଗା ଆସବାବପତ୍ରକୁ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ବିନା ସ୍ବାସ୍ତିକ ଆଲମାରୀ:-

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶୟନ କକ୍ଷରେ ଏକ ଆଲମାରୀ ନିଶ୍ଚିତ ଥିବ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ସିନ୍ଦୁର ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ଆଲମାରିରେ ସ୍ୱାସ୍ତିକା ଚିହ୍ନ ରଖିନାହାନ୍ତି, ତାହେଲେ ଅର୍ଥ ଆପଙ୍କ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଝଗଡା ହେବାର କାରଣ ହୋଇପାରେ। ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ, ଆଜି ହିଁ ଆପଣଙ୍କ ଶୋଇବା ଘର ଆଲମାରୀ କିମ୍ବା ତେଜରିରେ ସ୍ୱାସ୍ତିକ ଚିହ୍ନ ବନାନ୍ତୁ।

ଜୋତା ଚପଲ:-

ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ଶୋଇବା ଘରକୁ ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲ ପିନ୍ଧି ଚାଲି ଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଅଛି। ଜୋତାକୁ ସବୁବେଳେ ଶୋଇବା ଘର ବାହାରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍। ସେମାନେ କୋଠରୀରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି । ଏହାକୁ ଶୟନ କକ୍ଷରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମନ ମାଳିନ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ଶୋଇବା ଘରେ ସ୍ଲିପର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି,ତାହେଲେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାକୁ ଶୋଇବା ଘର ବାହାରେ ରଖନ୍ତୁ।

Google

କଳା ରଙ୍ଗର ଚାଦର:-

ଶୋଇବା ଘରେ ବିଛଣା ଶଯ୍ୟାରେ କଳା ରଙ୍ଗର ବେଡ଼ସିଟ ପକାଇ ଶୋଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ବା ଶୋଇବେ ନାହିଁ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ କମିଯାଏ। ଯଥାସମ୍ଭବ ପଲଙ୍କ ଉପରେ ଏହି ରଙ୍ଗର ବେଡ଼ସିଟ୍ ପକାଇ ଶୋଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଦେଶ ଦୁନିଆର ସମସ୍ତ ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.