Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ସ୍ୱପ୍ନରେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଦେଖିଲେ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି କାମ କରନ୍ତୁନାହିଁ ,ସେହି ରହସ୍ୟକୁ ରହସ୍ୟ ରଖନ୍ତୁ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି , କିନ୍ତୁ ସେଗୁଡିକୁ ମନେ ରଖିବା ଟିକେ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଆମକୁ ଆମର ରାତିର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ମନେ ରହିଯାଏ , ତେବେ ଉଠିବା ପରେ ଆମେ ସେହି ସ୍ୱପ୍ନକୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କାହା ଆଗରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥାଉ। କିନ୍ତୁ ଏପରି କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଦୌ ଭଲ ନୁହେଁ ବୋଲି ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? ବିଶେଷ କରି ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ସ୍ୱପ୍ନକୁ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିବା ଆପଣଙ୍କ ହିତରେ ନୁହେଁ।

ଯେଉଁ ସମୟରେ କୌଣସି ଜୀବର ଶରୀରରେ ଆତ୍ମା ​ରହି ପରମାତ୍ମାକୁ ଦର୍ଶନ କରିନିଏ , ସେତେବେଳେ ସେ ଜାଣିନିଏ ଯେ ତାର ସମ୍ପର୍କ ଏହି ସମଗ୍ର ଦୁନିଆରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପରାତ୍ମାମା ସହିତ ରହିଛି। ଯଦି ମଣିଷର ଆତ୍ମାର ଏପରି ଦର୍ଶନ ହୋଇଥାଏ ତେବେ ଏହା ତାର ଜୀବନର ଏକ ଖୁସି ଏବଂ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ହୋଇଥାଏ।

Google

ପ୍ରାୟତଃ ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଶୋଇବା ଅବସ୍ଥାରେ ଏହି ସୌଭାଗ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ସକାଳେ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ହିଁ ଆମେ ପ୍ରାୟତଃ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନକୁ ବନ୍ଧୁ କିମ୍ବା ପରିବାର ବଡ଼ମାନଙ୍କୁ କହିଦେଉ। କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କର ଭଗବାନଙ୍କ ସହିତ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦର୍ଶନ ହେଉଛି , ତାହା କାହାକୁ ମଧ୍ୟ କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ। ମଣିଷକୁ ଏହି ଅନୁଭୂତି ଗୁଡ଼ିକୁ ନିଜ ମନ ଭିତରେ ଗୁପ୍ତ ରଖିବା ଉଚିତ।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜୀବରେ ବାସ କରୁଥିବା ଆତ୍ମା ​​ସେହି ଈଶ୍ବରଙ୍କ ରୂପ ଅଟେ। ଏପରି ଜୀବନ୍ତ ରୂପରେ ଯଦି ଆମର ଭଗବାନଙ୍କ ସହିତ ଦର୍ଶନ ହୁଏ , ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ପ୍ରକୃତି ଆମ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି , ଅର୍ଥାତ ସେ ଆମକୁ ତାର କିଛି ବାର୍ତ୍ତା ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି।

Google

ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଦେଖିଛନ୍ତି , ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ଆପଣ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସବୁଠାରୁ ଭିନ୍ନ ଅଟନ୍ତି , ଯିଏ ଈଶ୍ବରଙ୍କ ପସନ୍ଦର ଗଣନା ମଧ୍ୟରେ ଆସିଥାନ୍ତି। ପ୍ରକୃତି ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ନିଜର ଇଷ୍ଟ ଭଗବାନଙ୍କ ନାମ ଅବଶ୍ୟ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.