Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଏହି ୫ଟି ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ଭାଗ୍ୟ ଖୋଲିବାର ମାନ୍ୟତା ରହିଛି , ଜାଣନ୍ତୁ ସ୍ବପ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ର କଣ କହେ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ସ୍ୱପ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ର ସ୍ୱପ୍ନ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଏକ ଶାସ୍ତ୍ର ଅଟେ। ଏଥିରେ ରାତିରେ ଶୋଇବା ସମୟରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ସ୍ୱପ୍ନର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଆମ ଜୀବନରେ ହେବାକୁ ଥିବା ପରିବର୍ତ୍ତନଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ସ୍ୱପ୍ନ ଆମକୁ ଜଣାଇଥାଏ। ତେଣୁ ସେଗୁଡିକୁ ଏବଂ ସେଗୁଡିକର ଅର୍ଥକୁ ଗଭୀର ଭାବରେ ବୁଝିବା ଉଚିତ। ଯାହାଫଳରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ପରିସ୍ଥିତି କିମ୍ବା ଉତ୍ଥାନକୁ ଚିହ୍ନି ମଣିଷ ସତର୍କ ହୋଇପାରିବ। କେତେକ ସ୍ୱପ୍ନ ଶୁଭ ଏବଂ କିଛି ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ଅଶୁଭ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣାଇବା ଉଚିତ। ଯାହାଦ୍ୱାରା ତାହା ସତ ନ ହୋଇ ପାରୁ। ଯେତେବେଳେ କି ଜୀବନ ସହିତ ଜଡିତ ଭଲ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ଲୁଚାଇବା ଉଚିତ୍। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଶୁଭ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ଲୁଚାଇବା ଫଳରେ ତାହା ଶୀଘ୍ର ସତ ହୋଇଯାଏ। ଏହିପରି କିଛି ସ୍ୱପ୍ନ ବିଷୟରେ ସ୍ୱପ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି , ଯାହାଦ୍ୱାରା ଭାଗ୍ୟର ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ।

ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେଖିଥିବା ମୟୁର ପର:-

ମୟୂରପରକୁ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ସ୍ୱପ୍ନରେ ମୟୂରପର ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ଖରାପ ପ୍ରଭାବରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ। ଏହା ସହିତ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ମନୁଷ୍ୟର ଭାଗ୍ୟଦୋୟ କରିଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଏକ ମୟୂରପର ଦେଖଛନ୍ତି , ତେବେ ବିଶ୍ୱାସ କରିନିଅନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ଖୁବଶୀଘ୍ର ସୁଖରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

Google

 

ହଂସ ଦେଖିବା ଶୁଭ:-

ସାମୁଦ୍ରିକ ଶାସ୍ତ୍ରକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ହଂସର ସ୍ୱପ୍ନ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀମାନଙ୍କୁ ଆସିଥାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ସ୍ୱପ୍ନରେ ହଂସ ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ଭାଗ୍ୟଦୋୟ ହୋଇଥାଏ। ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଭାଗ୍ୟ ଖୋଲିଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ସ୍ୱପ୍ନରେ ହଂସ ଦେଖନ୍ତି , ତେବେ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନକୁ କାହାକୁ ମଧ୍ୟ କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏଭଳି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଏହାର ପ୍ରଭାବ କମିଯାଏ।

ବୀଣା ବଜାଉଥିବା କନ୍ୟା:-

ଯଦି ଆପଣ ସ୍ୱପ୍ନରେ ବୀଣା ବଜାଉଥିବା କୌଣସି ଝିଅକୁ ଦେଖୁଛନ୍ତି , ତେବେ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନକୁ ବହୁତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ବହୁତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇଥାଏ। ଏହାଦ୍ୱାରା ମନୁଷ୍ୟର ଭାଗ୍ୟଦୋୟ ହୋଇଥାଏ। ଏହା ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ଜୀବନରୁ ସଂଘର୍ଷକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ଏବଂ ଉନ୍ନତିର ପଥ ଖୋଲିଥାଏ।

ମିଠା ମଧ୍ୟରେ ରହିବା:-

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଆପଣ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଅନେକ ମିଠା ମଧ୍ୟରେ ଠିଆ ହୋଇଛନ୍ତି , ତେବେ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟଦୋୟ କରିଥାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ନିଜକୁ ମିଠା ଦ୍ୱାରା ଘେରି ରହିଥିବାର ଦେଖି ଦ୍ୱାରା ମନୁଷ୍ୟ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଦୁଃଖ ଦୂର ହୋଇଯାଏ। ଏଭଳି ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ପରେ ଜୀବନରେ ସକରାତ୍ମକତା ଆସିଥାଏ। ଏହା ସହିତ ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥାଏ।

Google

ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ପୁସ୍ତକ ମିଳିବା:-

ଯଦି କେହି ଆପଣଙ୍କୁ ସ୍ୱପ୍ନରେ ହଳଦିଆ ପୁସ୍ତକ ଦିଅନ୍ତି , ତେବେ ଏହାକୁ ବହୁତ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହାଦ୍ୱାରା ବ୍ୟକ୍ତିର ଭାଗ୍ୟଦୋୟ ହୋଇଥାଏ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ପରେ ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥାଏ। ଏଭଳି ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ପରେ ଏହାକୁ କାହା ଆଗରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *