Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଆଲମାରୀରେ ରଖନ୍ତୁ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କର ଏହି ବିଶେଷ ଜିନିଷ, ଟଙ୍କା ଆସିବା ବନ୍ଦ ହେବ ନାହିଁ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଯଦି ଟଙ୍କା ଜନିତ ସମସ୍ୟାର ଅସୁବିଧା ଥାଏ ତେବେ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କର ଏହି ପ୍ରିୟ ଜିନିଷକୁ ଆଲମାରୀରେ ରଖନ୍ତୁ । ଏହି ଉପାୟ କଲେ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ଜନିତ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ଦୁର ହୋଇଯିବ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଶରଣକୁ ଯାଇପାରିବେ । ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଲୋକମାନଙ୍କର ଦୁଃଖ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ଦୁର କରିବା ପାଇଁ ଜଣା ଯାଇଥାନ୍ତି । ଥରେ ଭଗବାନ୍ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ଯେଉଁ ଲୋକମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଆସିଥାଏ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଆପେ ଆପେ ଦୁର ହୋଇଯାଇ ଥାଏ । ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ସମସ୍ତ ଦେବୀ ଏବଂ ଦେବତାଙ୍କର ଏକ ବିଶେଷ ଦିନ ରହିଥାଏ । ଗୁରୁବାର ଦିନ ଭଗବାନ୍ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷ ଦିନ ହୋଇଥାଏ । ଏପରି କୁହା ଯାଇଥାଏ ଏହି ଦିନ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ପୂଜା ଏବଂ ଉପାସନା କଲେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଭକ୍ତଙ୍କ କଥା ଶୀଘ୍ର ଶୁଣିଥାନ୍ତି । ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ, ଯଦି ଆପଣ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏକ ବିଶେଷ ପଦ୍ଧତିରେ ଘରର ଆଲମାରୀରେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କର ଏକ ପ୍ରିୟ ଜିନିଷ ରଖି ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ କେବେବି ଟଙ୍କାର ଅଭାବ ହେବ ନାହିଁ ।

ଆଲମାରୀରେ ରଖନ୍ତୁ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ର :-

Google

ଆପଣ ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କ ହାତରେ ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ର ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖିଥିବେ । ଏହି ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ର ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ହାତରେ ସବୁବେଳେ ବିରାଜିତ ରହିଥାଏ । ଏପରି କୁହାଯାଇ ଥାଏ ଏହି ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ର ଭିତରେ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣର ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ରହିଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ ଆପଣ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କ ଆଲମାରୀ ଭିତରେ ଅବଶ୍ୟ ରଖିବା ଉଚିତ୍ । ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କ ଆଲମାରୀରେ ରଖନ୍ତି, ତେଣୁ ଏହା ଭିତରେ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବାକୁ ଲାଗିଥାଏ । ଏହି ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ । ଏହାଦ୍ୱାରା ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ବହୁତ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଥାନ୍ତି । ଏହିପରି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଟଙ୍କାର ଅଭାବ ହୁଏ ନାହିଁ ଏବଂ ଟଙ୍କା ଆସିବା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ର ଭଲ ଭାଗ୍ୟର ସଙ୍କେତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ ।

Google

ଏହାକୁ ଆଲମାରୀରେ ରଖିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ଏହାକୁ ଭଗବାନ୍ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ପ୍ରତିମା କିମ୍ବା ଫୋଟ ପାଖରେ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏବେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କର ଆରତୀ କରନ୍ତୁ ।ଏହା ପରେ କୁମକୁମ୍ ଏବଂ ଚାଉଳ ସହିତ ଏହି ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ରକୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ କୁହନ୍ତୁ । ଶେଷରେ, ଏହି ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ରକୁ ଘରର ଆଲମାରୀରେ କିମ୍ବା ଟଙ୍କା ରଖିବା ସ୍ଥାନରେ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହାର ଲାଭ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଆପଣ ଗୁରୁବାର ଦିନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସେହି ଦିନ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ନାମରେ ଏକ ବ୍ରତ ମଧ୍ୟ ରଖନ୍ତୁ । ଆଲମାରୀରେ ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ର ରଖିବା ପରେ ଏହାର ସୂଚନା ଘର ବାହାର କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହି କଥାକୁ ଗୁପ୍ତ ରଖନ୍ତୁ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ” ଜୟ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ” ଅବଶ୍ୟ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *